Ohlédnutí za Bar Convent Berlin 2022

Ohlédnutí za Bar Convent Berlin 2022

Ohlédnutí za Bar Convent Berlin 2022

Skončil Bar Convent Berlin, který sami organizátoři přirovnávají k barmanským Vánocům. A oprávněně. Na jednom místě se potká celá barová rodina, užívají si nové i známé produkty a radují se ze společných chvil. Takovou událost, jakou je největší nápojový veletrh na světě, jsme si nemohli nechat ujít. Akce se kromě nás účastnili i výrobci řad značek, které zastupujeme. A tak je jasné, že se naše návštěva točila převážně okolo nich.

Den 1

012

V pondělí 10. října začal největší nápojový veletrh, který se každoročně koná v Berlíně. Akce trvá tři dny a my byli rádi, že máme dostatek času si vše projít, protože celý prostor byl skutečně obrovský. První den jsme hlavně prozkoumávali jednotlivé haly, snažili se zorientovat a už také potkali první známé tváře.

Navštívili jsme stánek Bobby's, kde jsme si dali osvěžující Gin & Tonic servírovaný s pomerančem a hřebíčkem. Kromě klasického dry ginu zde měli také svůj jenever a novinku Pinang Raci. Zároveň jsme ochutnali Bobby's RTD (ready-to-drink) plechovky s předmíchaným koktejlem Gin & Tonic.

U Don Q jsme ochutnali Don Q Double Aged Cask Cognac Finish. Velmi elegantní rum s květinovým aroma, v němž se krásně snoubí dřevitá chuť bílého dubu a sudu po francouzském koňaku. Nemůžeme se dočkat, až tuhle novinku budeme moct nabídnout i vám.

Na závěr prvního dne jsme se také potkali s Bintu Singhem na jeho stánku A Clean Spirit a ochutnali novinku Hooded Skunk Rum.

Den 2

006

Berlínský veletrh není největší nápojovou akcí jen tak pro nic za nic. Letošní ročník probíhal v pěti halách naplněných po okraj zajímavými značkami, a tak se i úterý neslo ve znamení objevování a poznávání.

Nejprve jsme ale den zahájili u Bobby’s, kde jsme ochutnali šťavnatý drink Ambon Collins z novinky Bobby’s Pinang Raci. Už se těšíme, až ho uvidíme i v českých barech.

Poté jsme se přesunuli k baru Xoriguer. Unikátní gin z Menorky vzniká podle originální receptury z 18. století. Barmani kromě klasického Gin & Tonic prezentovali také osvěžující koktejl Pomada ve formě ledové tříště, který se jistě stane hitem příští letní sezony.

Jednoduchý stánek, který si na nic nehraje, patřil Paranubes. Značka přímočarého rumu pro fajnšmekry v úterý uspořádala energickou Paranubes party, kde to mexickou atmosférou jen pulzovalo.

Z našich značek jsme nesměli opomenout ani Laird’s Applejack. Produkt, který je zároveň svou vlastní kategorií. V Evropě není příliš rozšířený, o to větší radost máme, že vám ho můžeme nabídnout.

Den jsme zakončili znovu s Bobby’s a zašli na společnou večeři. Zde jsme se potkali nejen s výrobci Sebastianem a Davidem, vnuky Bobbyho Alfonse, ale také s širším týmem. Prodiskutovali jsme novinky a plány do budoucna a k tomu ochutnali skvělé indonéské speciality doplněné o koktejly z Bobby’s.

Den 3

013

Středa. Bar Convent Berlin 2022 je u konce a je na čase bilancovat: 600 kilometrů, 3 dny, 5 hal, 24 000 metrů čtverečních, 516 vystavovatelských stánků, 20 000 návštěvníků z celého světa, 30 000 poctivě našlapaných kroků. A k tomu spousta známých a nespočet ochutnaných vzorků.

Máme obrovskou radost, že na našem trhu zastupujeme mezinárodní značky, které na Conventu vystavovaly, jako Laird’s Applejack, Bobby’s, A Clean Spirit (Ron Sostenible, Cero Gin, Skunk Rum, …), Don Q, Gunroom, Paranubes, Xoriguer a další. Pokud jste tedy osobně v Berlíně na veletrhu nebyli, máte možnost tyto autentické produkty vyzkoušet i v Česku.

Náročné tři dny jsou za námi, ale ve Fenix Drinks se stále něco děje. Proto sledujte naše aktuality a také se přihlaste k newsletteru, který jsme nově zavedli, aby vám nic neuteklo.