Xoriguer Gin

Xoriguer Gin

Xoriguer Gin

Autentická tradice v láhvi. Gin Xoriguer je pravděpodobně nejstarším ginem vyráběným ve Středomoří. Dodnes se připravuje podle originální receptury a postupů z 18. století, díky čemuž se může pyšnit označením původu Gin de Mahon (či Gin de Menorca). Zkrátka Gin Xoriguer patří k Menorce stejně neodmyslitelně, jako Menorca patří k Ginu Xoriguer.

To chci ochutnat

Detail:

Menorca, britští důstojníci, námořníci i umělci, voda ze studně, jalovcové bobule, alkohol, gin, koktejl, svět, ... To jsou historické přísady, které umožnily vznik Ginu de Mahon – pravděpodobně prvního ginu, který byl ve Středomoří kdy vyroben.

Roku 1708 se Menorca dostala pod správu Anglie. Stala se nejdůležitějším středomořským přístavem pro všechny anglické a holandské společnosti. Všechny taverny byly tím pádem plné anglických a holandských námořníků, kteří si žádali svůj oblíbený nápoj – gin. V této době zde fungovaly pouze čtyři palírny. Mezi nimi i Fornero, předchůdce palírny Xoriguer.

Gin de Mahon se destiluje ve více než 250 let starých měděných kotlích (copper alembic stills) a sublimace probíhá jen díky ohni živeném dřevem z menorských lesů. Při výrobě se používají pečlivě vybrané jalovcové bobule z katalánských Pyrenejí, které nejprve dva roky odpočívají, a studniční voda z města Mahon. Tato tradice ginu vysloužila prestižní označení původu Gin de Mahon.

Větrný mlýn vyobrazený na láhvi je připomínkou domova Miguela Ponse Justa, zakladatele značky Xoriguer.

Chuťový profil: 

Průhledný a čirý gin s nádechem jalovce, dřeva a citrusů. Má jemné bylinné aroma s dominancí jalovce.

Výrobce / dovozce:

Nejznámější recept na gin z Menorcy vznikl v roce 1750 a pod jménem Gin Xoriguer se prodává dodnes. Gin se vyrábí s láskou a ručně podle původní receptury z 18. století. V Xoriguer Distilleries tak stále vzniká nápoj, který je pravděpodobně nejstarším ginem ve Středomoří.

www.xoriguer.es

Značka Xoriguer
Výrobce Xoriguer Gin
Země původu Menorca
Obsah alkoholu 38 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g