Bobby's Gin Pinang Raci

Bobby's Gin Pinang Raci

Bobby's Gin Pinang Raci

Jacobus Alfons (mezi přáteli známý jako Bobby) se narodil v indonéském Maku, jež se nachází na ostrově Ambon, a později emigroval do Nizozemska. Bobby miloval tradiční nizozemský jenever, zároveň mu však chyběly chutě domova. Proto v jeneveru začal louhovat své oblíbené indonéské bylinky a koření. Nevědomky tak vytvořil svůj vlastní gin – a také položil základy budoucí značky Bobby's Gin. Dnes Bobby's představuje unikátní spojení východu a západu, v němž se mísí indonéské koření s tradičním nizozemským destilátem.

Detail:

Pinang Raci lze doslova přeložit jako „mišmaš koření“. Jedná se o další poctu současných výrobců svému dědečkovi Bobbymu, který byl dobře známý tím, že do holandského jeneveru přidával koření, jež mu připomínalo jeho vzdálený domov.

Pinang Raci Spice Blend No.1 tak oslavuje chutě indonéského Naku, rodiště dědečka Bobbyho na moluckém „ostrovu koření“ Ambon. Základem je Schiedam Dry Gin, aromatický destilát plný tónů daun salamu (indonéský bobkový list), kurkumy a galangalu, dále podpořených zázvorem, sladkým pomerančem, hřebíčkem, skořicí, citronovou trávou, pepřem, koriandrem a jalovcem.

Chuťový profil: 

V aroma se projeví květinové tóny spolu s citrusy a kořením. Střed je plně bylinný, galangal a jalovec vystřídají hřejivé tóny kurkumy, skořice a hřebíčku. V závěru vůně nastoupí pomerančová sladkost, jež naplní celý nos. 

V chuti se nejprve projeví svěžest citronové trávy a daun salamu, jež se rozvine do sladkosti pomerančových květů a bylinných jalovcových tónů. Na pozadí se současně objeví květinový nádech. Závěr je překvapivě dlouhý s hřejivými tóny kurkumy, skořice, hřebíčku a zázvoru. Na úplný konec se dostaví lehká štiplavost pepře.

Výrobce / dovozce:

Destiláty Bobby's vznikají v lihovaru Herman Jansen v nizozemském Schiedamu. Potomci Jacoba Alfonse se spojili s těmi nejlepšími, aby dali vzniknout produktu té nejvyšší kvality. Herman Jansen je tradiční rodinná palírna jeneveru, která funguje od roku 1777. Jde tak o jeden z nejstarších lihovarů v Nizozemsku, ve kterém přes sedm generací zasvětilo své životy výrobě produktů založených na upřímnosti a kvalitě.

www.bobbysdrygin.com

Značka Bobby’s
Výrobce Bobby’s Dry Gin Company
Země původu Holandsko
Obsah alkoholu 42 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g