SKUNK Rum Batch 1

SKUNK Rum Batch 1

SKUNK Rum Batch 1

SKUNK je značka dánského udržitelně vyráběného rumu. Každá z šarží se liší s ohledem na použití různých typů kvašení a metod destilace. Cílem je v prvním roce vytvořit čtyři šarže s různými chuťovými profily. 

Celkem vzniklo 699 láhví rumu SKUNK Batch 1, z toho 570 jich bude k dispozici na českém trhu. Již na loňském Rumfestu se dohodl majitel značky Bintu Singh se zástupci e-shopu Alkohol.cz, že tento rum bude v prodeji exkluzivně na Alkohol.cz

To chci ochutnat

Detail:

Dlouhodobé kvašení, fermentace při vysokých teplotách, stáčení do láhví s vysokým obsahem alkoholu, … Metod, díky kterým lze dosáhnout různých chuťových profilů, je celá řada. A právě s nimi chce Bintu Singh experimentovat u své nové značky rumu SKUNK. Kromě aktuální šarže Batch 1 je již hotová i Batch 2, na kterou se zatím můžeme těšit.

Batch 1 je limitovaná edice inspirovaná Jamajkou. Jde o rum s vysokým obsahem esterů a s tóny přezrálých banánů, ananasu a karamelu. Rum se vyrábí v Dánsku z organické paraguayské melasy (stejná, která se používá při výrobě ginu Sincere). Rum se stáčí do láhví z recyklovaného skla o síle 69,3 %. Na etiketách z udržitelného papíru je uvedena šarže i číslo láhve.

Chuťový profil:

SKUNK Batch 1 je silný rum s výraznou vůní. Po přivonění jako první ucítíte zralé banány, které provoní celou místnost – jako by právě někdo upekl banánový koláč. Následuje vůně přezrálého ananasu a tóny karamelu. V chuti se projevují stejné tóny jako ve vůni a dohromady vám v ústech vytvoří pocit, že jste na tiki party.

Rum si můžete vychutnat čistý, nebo s pár kapkami vody, díky kterým jeho chuť ještě zintenzivní. Hodí se také do koktejlů, výrobce například zmiňuje Daiquiri.

Výrobce / dovozce:

Dánská distribuční společnost A Clean Spirit, v jejímž čele stojí Bintu Singh, klade u svých produktů důraz na udržitelnost. Jejím cílem je učinit udržitelně vyráběné produkty dostupné běžným zákazníkům a vnést tak udržitelnost do každodenního života jedince. Společnost si zakládá na respektu nejen k životnímu prostředí, ale také ke spotřebiteli, výrobci, obchodním partnerům a dalším generacím. Z toho důvodu má vysoké ekologické nároky na celý výrobní řetězec – od surovin přes výrobce a dodavatele až po balení a prodej.

www.acleanspirit.dk

Recenze:

www.officers-lounge.cz

www.rumrecenze.cz

www.rumrock.cz

Tady ještě malé shrnutí z výroby:

Značka Skunk Rum
Výrobce A Clean Spirit
Země původu Dánsko
Obsah alkoholu 69,3 %
Obsah 0,5 l
Cukernatost 0 g

Kde koupit?

www.alkohol.cz