Ron Colón Salvadoreño RumRye

Ron Colón Salvadoreño RumRye

Ron Colón Salvadoreño RumRye

Všechno začalo bláznivým výletem do Latinské Ameriky. Dvěma přátelům učaroval Salvador a probudil v nich nečekané nadšení. Ani jeden z nich nevěřil, že by je mohla uchvátit právě tato malá země, jenže přesně to se stalo. Thurman Wise a Pepij Janssens zůstali fascinováni její neposkvrněnou krásou a syrovostí. Tento výlet v nich pak zanechal touhu předvést světu produkt, který by zachytil Salvador v jeho ryzí podobě. A zrodil se Ron Colón Salvadoreño.

Detail:

Když kolonizátoři nového světa obchodovali s původními obyvateli, používali často jako platidlo rum. Cukrová třtina a produkty z ní vyrobené byly tehdy pro světové mocnosti tím, čím je pro ně dnes ropa. Bylo běžné, že kvůli cukru a rumu se vedly války. Později se však objevily peníze a rum coby platidlo přestal fungovat.

Koncem 19. století se tehdejší vláda Salvadoru rozhodla přejmenovat své salvadorské peso na „colón“ na počest Kryštofa Kolumba, „objevitele“ Ameriky. Colón zůstal salvadorskou měnou až do roku 2001, kdy jej nahradil americký dolar. Ze spojení těchto dvou myšlenek – rumu coby platidla a nového názvu pro salvadorské peso – vznikl název pro značku Ron Colón.

Cílem značky je propojovat nové světy. Příkladem je Ron Colón Salvadoreño Coffee Infused Rum, který v sobě propojil rum a kávu. Dalším produktem je RumRye, v němž se snoubí rum a žitná whiskey. Proč právě toto spojení? Kdysi byl rum nejoblíbenějším nápojem v Americe. Pak ale USA uvalily na melasu vysoké daně, což vedlo k úpadku rumového průmyslu. To bylo zároveň příležitostí pro nový druh alkoholu – žitnou whiskey. Ambicí Ron Colón je tyto dva světy nyní opět spojit.

Chuťový profil:

Ron Colón Salvadoreño RumRye tvoří z 50 % rum Ron Colón Salvadoreño a z 50 % žitná whiskey.

Ron Colón propojuje v unikátní receptuře tři složky. Nejvýznamnější z nich je šestiletý rum ze Salvadoru, jenž vzniká v místní palírně Licorera Cihuatán. Doplňují ho dva jamajské pot still rumy: jeden tříletý z palírny Worthy Park a druhým je směs nevyzrálých rumů z palíren Worthy Park, Hampden a Monymusk. Blend těchto rumů vytváří specifický chuťový profil.

Whiskey je 100% žitná, která je vydestilovaná v měděné koloně. Poté zraje v panenských sudech z bílého dubu vypálených na nejsilnější stupeň, tzv. aligátor. Po smíchání žitné s rumem se nechá RumRye ještě odpočinout v nerezových tancích, aby se obě tekutiny scelily a vznikla dokonale harmonická směs.

Ve vůni je cítit tropické ovoce – banán a ananas, dále čerstvá máta, med a dotek koření. Chuť RumRye je odvážná, s tóny kandovaného ovoce a pomerančového květu. Bohatá a kořenitá chuť žitné whiskey je dokonale vyvážená přirozenou sladkostí rumu. Závěr je suchý s nádechem citrusů a máty.

Výrobce / dovozce:

To, co vzniklo jako nadšenecký projekt dvou přátel, brzy přerostlo v tým profesionálů. V čele stojí Thurman Wise a Pepij Janssens, kteří se zasloužili o myšlenku uzavřít zkapalněnou esenci Salvadoru v láhvi s rumem. Důležitou součástí je také Andres Trigueros s rodinou z Jags Heads Coffee, kteří poskytli značce Ron Colón výsadu spolupracovat s jednou z nejzajímavějších kávových farem v Salvadoru. Díky Felicity Gransdenové vznikají nové chuťové inovace a Chris Rehberger má na svědomí vizuální podobu společnosti.

www.roncolonsalvadoreno.com

Značka Ron Colón
Výrobce Ron Colón
Země původu El Salvador, Jamajka
Obsah alkoholu 50 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g