Citric Blend

Citric Blend

Citric Blend

Koncentrovaná citrusová směs, která dodá koktejlům kyselost. Nahrazuje čerstvou citronovou / limetkovou šťávu, a usnadňuje tak velkoobjemový servis a přípravu koktejlů. Ideální je také do předmíchaných koktejlů, kterým prodlužuje jejich trvanlivost.

Detail:

Citric Blend šetří náklady a energii. Nemusíte do baru přijít o několik hodin dříve, abyste vymačkali šťávu z desítek citronů a limetek. Na rozdíl od čerstvé šťávy také vždy nabízí konzistentní kyselost. U čerstvého ovoce záleží chuť na jeho kondici a zralosti, nikdy tedy nedosáhnete stejného výsledku.

Při správném skladování vám produkt vydrží měsíce bez oxidace. Díky koncentraci je balení co nejmenší, aby bylo skladování co nejefektivnější.

Po naředění lze použít stejnou dávku jako u čerstvé citronové / limetkové šťávy. Díky koncentrované formě můžete upravit míru kyselosti dle svých preferencí. Do míchaných nápojů je doporučený poměr 1:8, tedy 50 ml Citric Blend a 400 ml vody.

Chuťový profil:

Produkt je kombinací demineralizované vody, kyseliny citronové, kyseliny jablečné, fruktózy, soli a konzervantu benzoanu sodného. Chuť je výrazně kyselá, vzhledem k tomu, že se jedná o koncentrát. Po naředění lze dosáhnout kyselosti na úrovni čerstvého citronu či nižší (nebo naopak vyšší).

Výrobce / dovozce:

Za vznikem Citric Blendu stojí Thomas Baert. Ten v roce 2014 vybudoval Deluxe Distillery, o čtyři roky později však společnost prodal a v roce 2022 založil novou, Acidity Cartel. Pod jejím názvem světu představil svůj nový produkt Citric Blend.

www.citricblend.com

Značka Citric Blend
Výrobce Acidity Cartel
Země původu Belgie
Obsah alkoholu 0 %
Obsah 250 l
Cukernatost 0 g