5 nejpopulárnějších ginových koktejlů

5 nejpopulárnějších ginových koktejlů

5 nejpopulárnějších ginových koktejlů

Příští sobotu, 11. června 2022, oslavíme World Gin Day. Jak jinak než přípitkem. Jenže zrovna gin není pití, které by si člověk vychutnal jen tak, maximálně s kostkou ledu. Gin & Tonic je sice jednoduchá a oblíbená kombinace, ale přeci jen už trochu otřepaná. Co tam tedy máme dál? Představujeme vám pětici ginových koktejlů, které se podle analytické společnosti Drinks International umístily mezi 50 nejprodávanějšími koktejly světa.

02Negroni

Konečně! Dlouhou dobu kraloval tomuto žebříčku koktejl Old Fashioned a všichni milovníci míchaných nápojů napjatě sledovali, kdy vládu převezme Negroni. Stalo se tomu tak letos, kdy Drinks International vydal své The Bestselling Classics za rok 2021. Třikrát sláva! Kombinace ginu, Campari a červeného vermutu je více než jednoduchá. Stačí smíchat všechny tři ingredience v poměru 1:1:1. Možná i proto jde o nejoblíbenější drink na celém světě.

Chcete se dozvědět víc o historii Negroni? Pak si přečtěte náš článek.

06

Martini

Koktejl, který proslavil James Bond svým neobvyklým požadavkem, se umístil na třetí příčce. Tvoří jej pouhé dvě složky: gin a bílý vermut. Diskutuje se ovšem o správném poměru mezi oběma ingrediencemi. Koluje také vtipný návod na přípravu skutečně suchého Martini. Do míchací sklenice nadávkujte gin a láhev pak postavte před portrét Antonia Benedetta Carpana, prvního výrobce vermutu. My dáváme přednost 1 cl vermutu na 5 cl ginu.

Chcete se dozvědět víc o historii Martini? Pak si přečtěte náš článek.

05

Gimlet

V top 10 další ginové koktejly nehledejte, následuje až Gimlet na 18. místě. Opět dvousložkový drink, gin tentokrát doplní cordial. Výsledkem je osvěžující, a zároveň silný nápoj ideální do letních dní. Barmani si dnes hrají s různými domácími cordialy, které podtrhnout chuť ginu. Setkáte se například s květinovým, tymiánovým nebo dokonce čokoládovým cordialem. Vystačíte si ale i s běžným Rose’s Lime Juice, který je ostatně součástí originální receptury.

Clover Club

Na 21. místě najdeme celkem překvapivě Clover Club, který není v našich končinách tak populární a známý. Přesto jde o perfektní letní drink, v němž se snoubí gin, maliny, citronová šťáva a vaječný bílek. Ten dodá nápoji nadýchanou a sametovou pěnu. Řešení existuje i pro vegany, a to v podobě aquafaby, nálevu z cizrny. Ač se to zdá nemožné, udělá stejnou službu jako bílek. Osobně bych dokonce řekla, že pěna z aquafaby je pevnější a drink tak déle drží svůj tvar.

03Gin Fizz

Citronáda s trochou ginu? To je Gin Fizz. Pátý nejpopulárnější ginový koktejl světa najdeme na 23. příčce. A stejně jako dva předchozí drinky představuje i Gin Fizz dokonalé letní osvěžení. Kombinaci ginu, cukrového sirupu, citronové šťávy a sodovky doporučujeme ke grilování s přáteli. Drink můžete popíjet celý večer a nezevšední vám. Stejně tak se bude hodit k celé řadě grilovaných pokrmů. A navíc je hotový raz dva.

Tak na zdraví!