Organic Sincere Gin Pure

Organic Sincere Gin Pure

Organic Sincere Gin Pure

Svěží tropický gin, jehož základem je destilát z cukrové třtiny, se vyrábí hned z několika druhů citrusů (sladké a kyselé pomeranče, mandarinky, pomelo a tři různé odrůdy limetek). Celé plody se spolu s jalovcem naloží do třtinového destilátu, kde se při 50 °C nechají macerovat po 24 hodin. Následně se přidají i další botanicals. Chuťově bohatý gin si nejlépe užijete v kombinaci s tonikem.

To chci ochutnat

Detail:

Gin Sincere vzniká v Paraguayi, z organických a lokálně sklízených ingrediencí. Od cukrové třtiny, která tvoří základ destilátu, po místní citrusy. Dalšími botanicals obsaženými v ginu jsou kromě jalovce také kořen anděliky, badyán, kořen kosatce, hřebíček, skořice, zrnka červeného pepře, citronová tráva. Veškeré koření a bylinky jsou pěstovány organicky.

Plody se spolu s jalovcem naloží do třtinového destilátu, kde se macerují po 24 hodin. Macerát se následně vydestiluje (citrusy jsou nadále ponechány v kotli), již spolu s ostatními botanicals umístěnými v koši, přes který prochází alkoholové páry.

Gin se ředí na 47 % obsahu alkoholu, a to z důvodu, že obsahuje velké množství přírodních olejů z citrusů, které jsou ve vodě nerozpustné. Při poklesu alkoholu pod 46 % se lihovina může mírně zakalit. To však neznamená, že by tím trpěla kvalita produktu. Při naředění ginu tonikem se jeho barva mění z čiré na stříbřitě kalnou, a to právě proto, že dojde ke snížení obsahu alkoholu.

Lihovar, ve kterém se Organic Sincere Gin vyrábí, se může pyšnit certifikací Fairtrade. Jsou tak zajištěny férové podmínky a ceny pro všechny farmáře dodávající své suroviny do palírny. Cukrová třtina pochází z vlastních polí, zbytek ingrediencí palírna nakupuje od lokálních farmářů. Zbytky cukrové třtiny se spálí v kotli, čímž vzniká energie pro celý lihovar. Palírna se tak stává nejen udržitelnou, ale také energeticky soběstačnou.

Chuťový profil:

Svěží tropický gin s obsahem alkoholu 47 % a s výrazným aroma citrusů. V chuti dominují také citrusy, které doplňují tóny jihoamerického koření.

Výrobce / dovozce:

Dánská distribuční společnost A Clean Spirit, v jejímž čele stojí Bintu Singh, klade u svých produktů důraz na udržitelnost. Jejím cílem je učinit udržitelně vyráběné produkty dostupné běžným zákazníkům a vnést tak udržitelnost do každodenního života jedince. Společnost si zakládá na respektu nejen k životnímu prostředí, ale také ke spotřebiteli, výrobci, obchodním partnerům a dalším generacím. Z toho důvodu má vysoké ekologické nároky na celý výrobní řetězec – od surovin přes výrobce a dodavatele až po balení a prodej.

www.acleanspirit.dk

Značka Sincere Gin
Výrobce A Clean Spirit
Země původu Paraguay
Obsah alkoholu 47 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g

Kde koupit?

Praha

www.alkohol.cz www.dramroom.cz

Moravskoslezský kraj

www.spiritsoriginal.cz www.stramis.cz