TŌSH Gin

TŌSH Gin

TŌSH Gin

Podle archivních materiálů byla výroba ginu v Těšeticích u Olomouce zahájena už v roce 1979. Finální produkt se prodával pod názvem GIN TON. Na tento odkaz navazuje TŌSH Distillery vlastní moderní recepturou, jejímž výsledkem je gin pro výrazný Gin & Tonic.

To chci ochutnat

Detail:

Ochutnejte originálně pojatou klasiku, Moravian Dry Gin destilovaný v malých šaržích v historickém kotlíku pro destilaci whisky. Výroba ginu se v těšetickém lihovaru datuje do roku 1979. Vznikal pod značkou Seliko, která představovala největšího producenta alkoholu v tehdejším Československu. V roce 2003 však zkrachovala a na místě původního lihovaru vznikla v roce 2017 TŌSH Distillery. O dva roky později zahájila výrobu vlastního originálního ginu. 

Etiketa nese obraz medvěda, který odkazuje na sílu ginu. Mezi pysky drží mák, který představuje lokální surovinu a je součástí receptury ginu.

Chuťový profil:

Objevte komplexní, silnou a vyváženou chuť s důrazem na bohaté citrusové a jalovcové tóny, s dlouhým dozvukem českého máku, moravských jeřabin a šípku. Kromě nich mezi 19 botanicals najdete také kafírové listy či cubeb.

Hlavní surovinou ginu je vedle jalovce již několikrát zmíněný mák, který ginu dodává plnost, sladkost a olejnatost. Šípek je oproti tomu nositelem ovocných tónů a jeřabina dodá svěžest. 

TŌSH Gin je lokální řemeslný gin, který chutná samotný, ale také pozvedne každý koktejl.

Výrobce / dovozce:

Moravská rodinná a řemeslná palírna TŌSH Distillery navazuje na tradici nejstarší palírny whisky na území bývalého Československa. TŌSH Distillery sídlí v samém srdci Hané, v Těšeticích u Olomouce. V místech, kde se lihovarnickému řemeslu daří už od roku 1582. TŌSH na zdraví!

www.toshnazdravi.cz

Značka TŌSH
Výrobce TŌSH DISTILLERY S.R.O.
Země původu Česká Republika
Obsah alkoholu 45 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g

Kde koupit?

Praha

www.idrinks.cz www.alkohol.cz www.dramroom.cz

Jihomoravksý Kraj

www.excaliburshop.com

Moravskoslezský kraj

www.stramis.cz www.spiritsoriginal.cz

Ústecký kraj

www.napojecerveny.cz