Ron Colón Salvadoreño Red Banana Oleo

Ron Colón Salvadoreño Red Banana Oleo

Ron Colón Salvadoreño Red Banana Oleo

Všechno začalo bláznivým výletem do Latinské Ameriky. Dvěma přátelům učaroval Salvador a probudil v nich nečekané nadšení. Ani jeden z nich nevěřil, že by je mohla uchvátit právě tato malá země, jenže přesně to se stalo. Thurman Wise a Pepij Janssens zůstali fascinováni její neposkvrněnou krásou a syrovostí. Tento výlet v nich pak zanechal touhu předvést světu produkt, který by zachytil Salvador v jeho ryzí podobě. A zrodil se Ron Colón Salvadoreño.

Detail:

Když kolonizátoři nového světa obchodovali s původními obyvateli, používali často jako platidlo rum. Cukrová třtina a produkty z ní vyrobené byly tehdy pro světové mocnosti tím, čím je pro ně dnes ropa. Bylo běžné, že kvůli cukru a rumu se vedly války. Později se však objevily peníze a rum coby platidlo přestal fungovat.

Koncem 19. století se tehdejší vláda Salvadoru rozhodla přejmenovat své salvadorské peso na „colón“ na počest Kryštofa Kolumba, „objevitele“ Ameriky. Colón zůstal salvadorskou měnou až do roku 2001, kdy jej nahradil americký dolar. Ze spojení těchto dvou myšlenek – rumu coby platidla a nového názvu pro salvadorské peso – vznikl název pro značku Ron Colón.

Inspirací pro nový produkt se staly banánovníky, které rostou na kávových plantážích Jags Head Coffee. Listy poskytují kávovým třešním stín. Plody těchto banánovníků jsou červené a mají sladkou chuť, kterou lze popsat jako běžný banán s nádechem malinové sladkosti. O další krok se postarali barmani Eric van Beeck a Danil Nevsky, který výrobcům značky Ron Colón ukázali, jak na skvělý banana oleo sirup. Na jejich popud vznikl Ron Colón Salvadoreño Red Banana Oleo – kombinace rumu Ron Colón Salvadoreño, banana oleo a macerátu ze sušených i čerstvých banánů. Na závěr výrobci přidali sirup z cukrové třtiny.

Chuťový profil:

Ve vůni je cítit aroma tropického ovoce, zejména banánu. Aroma čerstvé cukrové třtiny doprovází sladkost melasy a nádech zemitého „funku“. V chuti se pak kromě banánů projeví také tóny kakaa a karamelu.

Výrobce / dovozce:

To, co vzniklo jako nadšenecký projekt dvou přátel, brzy přerostlo v tým profesionálů. V čele stojí Thurman Wise a Pepij Janssens, kteří se zasloužili o myšlenku uzavřít zkapalněnou esenci Salvadoru v láhvi s rumem. Důležitou součástí je také Andres Trigueros s rodinou z Jags Heads Coffee, kteří poskytli značce Ron Colón výsadu spolupracovat s jednou z nejzajímavějších kávových farem v Salvadoru. Díky Felicity Gransdenové vznikají nové chuťové inovace a Chris Rehberger má na svědomí vizuální podobu společnosti.

www.roncolonsalvadoreno.com

Značka Ron Colón
Výrobce Ron Colón
Země původu El Salvador, Jamajka
Obsah alkoholu 40,5 %
Obsah 0,7 l