Kam v Praze na Gin & Tonic?

Kam v Praze na Gin & Tonic?

Kam v Praze na Gin & Tonic?

Létu už dávno odzvonilo a s tím se proměnila i nabídka barů. Existuje však několik koktejlů, které jsou nadčasové a chutnají skvěle v jakémkoli počasí. Jedním z nich je i Gin & Tonic. Kam se na neodolatelnou kombinací ginu s tonikem vypravit? Máme pro vás tip na tři pražské bary, kde vám namíchají ten nejlepší.

 

02

AnonymouS Concept

Tento tip vás zavede rovnou do třech barů naráz, které pod značkou AnonymouS provozují bratři David a Filip Stránští. Prvním z nich je AnonymouS Bar v Michalské ulici, který se zaměřuje výhradně na moderní mixologii s originálním přístupem k hostovi. Jejich dalším podnikem je utajený speakeasy bar AnonymouS Shrink’s Office. Koncept je inspirovaný švýcarským psychologem Hermannem Rorschachem, zakladatelem projektivního testu osobnosti (tzv. Rorschachova testu). Na tomto místě se z barmana stává terapeut a z hosta pacient – tedy za předpokladu, že najde vchod. Zatím posledním počinem je podnik Ideas are Bulletproof, který propojuje jižanskou gastronomii a mixologii. Prozradíme, že pokud budete chtít navštívit Shrink’s Office, hledejte ho nedaleko od „neprůstřelných myšlenek“.

07Balcony Bar

Unikátní bar v samém centru Prahy s výhledem na celou Národní třídu, až k Národnímu divadlu. Jeho kouzlu propadnete zejména po setmění, tehdy má tu nejlepší atmosféru. V nabídce Balcony Baru najdete vše, co patří k dobře strávenému večeru: sklenku vína i perfektně vyladěné koktejly. Podnik se specializuje na tichá i šumivá vína včetně champagne a z koktejlů zde má největší zastoupení Gin & Tonic. K tomu si můžete dát i něco malého k jídlu – výběr tapas nebo alsaský Tarte Flambeé.

Chcete se o konceptu podniku a jeho nabídce dozvědět více? Přečtěte si náš rozhovor s tamním barmanem Tomášem Vostrým.

05

Špejle

Pokud máte rádi místa s vtipem, skvělým interiérem a lahodným jídlem, je pro vás Špejle jako dělaná. Koncept podniku vychází z oblíbených tapas a nepřekonatelného českého vynálezu – chlebíčků. Rychlé a kvalitní jídlo, které je vhodné v jakoukoli denní či noční dobu. A pozor, ve Špejli si v podobě chlebíčku můžete dopřát i svíčkovou! Ale i řadu dalších chutí, například ve spojení s kozím sýrem, prosciuttem, pestem, červenou řepou, … Nabídka se mění podle sezony i denní doby. K pití vám barmani připraví kávu, domácí limonádu, pivní speciál či víno. Tou největší pýchou však je jedna z nejširších chuťových variací koktejlu Gin & Tonic v Praze. Pomocí praktické chuťové mapy najdete tu nejlepší kombinaci ginu s tonikem! Vedle G&T doporučujeme také skvělý Cruiser Collins (Bobby's Dry Gin, citronová tráva, bazalka, citronová šťáva, cukr, soda).

Ostatně, nemusíte se po celý večer omezovat pouze na Gin & Tonic. Každý z podniků vám naservíruje drink dle vašeho přání. Pokud tedy zrovna prahnete pro koktejlu Negroni, Gin Fizz nebo nealkoholické variantě v podobě Espresso Tonic, zde vaše přání vyslyší.

Když je Praha daleko

Ne každý žije v Praze a ne každý má zrovna cestu kolem. I s těmito variantami počítáme. Poprosili jsme proto barmany z výše uvedených barů, aby se s vámi podělili o recepturu na koktejl, který si jednoduše namícháte doma. Atmosféru koktejlového baru si tak navodíte přímo u vás v obýváku.

A místo konverzace s barmanem vás odkážeme na naše další tematické články: 

06

AnonymouS Concept

50 ml Bobby’s Dry Gin
10 ml sirupu z citronové trávy
kapka vanilkového sirupu
The London Essence Ginger Beer na dolití

Gin a oba sirupy nadávkujte do šejkru na led a pořádně protřepte. Přelijte do sklenky naplněného kostkami ledu po okraj a dolijte zázvorovým pivem.

Balcony Bar

40 ml Xoriguer Gin
10 ml čerstvé pomerančové šťávy
The London Essence Blood Orange and Elderflower Tonic Water na dolití

Vinnou sklenku nebo skleničku na Gin & Tonic naplňte ledem. Nadávkujte gin, pomerančový fresh a lehce promíchejte. Dolijte ochuceným tonikem a ozdobte plátkem pomeranče, kouskem citronové trávy a několika kuličkami barevného pepře.

Špejle

40 ml Bobby’s Dry Gin
12 ml The London Essence Original Indian Tonic Water

Skleničku na Gin & Tonic nebo sklenku na long drink naplňte ledem. Nadávkujte gin, tonik a jemně promíchejte. Ozdobte polovinou plátku pomeranče se třemi zapíchnutými hřebíčky.