Rhum Haute Couture De Ragan

Rhum Haute Couture De Ragan

Rhum Haute Couture De Ragan

Zapomeňte na vše, co jste o rumu dosud slyšeli. RAGAN je „haute couture“ třtinový destilát pocházející z jihozápadní části ostrova Mauricius. Vyrábí se výhradně ručně podle rodinné receptury a je třikrát destilovaný. Vyznačuje se jemným nádechem ořechů, vanilky a dubového sudu.

Detail:

Cílem Jiřího Ragana bylo vytvořit destilát na bázi rumu, kterému bude dominovat jemnost a barevnost chuti. Nápoj je určený především těm, kdo neholdují většině klasických rumů, ale preferují jemnější a sladší chutě. A přesto si chtějí vychutnat třtinový destilát z těch nejlepších surovin.

Od začátku chtěl jít cestou malých šarží, aby mohl do receptury zahrnout i výrobní procesy, které jsou neproveditelné při masové produkci. Receptura staví na čistě přírodních surovinách nejvyšší kvality. Základem je melasa ze třtiny rostoucí na jihozápadě ostrova Mauricius, konkrétně v oblasti Black River. Samotná destilace probíhá natřikrát a po ní následuje tříměsíční zrání v dubových sudech po červeném víně z Jihoafrické republiky.

Poté přichází na řadu blendování, které trvá okolo dvou týdnů. Této fázi výroby je Jiří Ragan vždy osobně přítomen a přiváží některé nezbytné ingredience. Většina z nich je tajných, do destilátu se však mimo ně přidává také karamel pocházející z francouzské oblasti Cognac a vanilka z Madagaskaru. Voda, jež tvoří důležitou součást výsledného nápoje, je upravená přírodní filtrací.

Destilát poté putuje z Mauricia na Slovensko, kde se stáčí. Láhve typu heavy glass s technologií crystal clear vznikají ve Francii, etikety se tisknou v Rakousku a korky v Itálii. Vše se kompletuje ručně a v jedné šarži vznikne 5–10 tisíc láhví. Každá má své číslo, a tak lze snadno zjistit, ze které šarže pochází, kdy byla vyrobená a kdy stočená do láhve. Jednotlivé šarže se od sebe nepatrně liší s ohledem na ruční produkci a odlišnou chuť a intenzitu všech přírodních ingrediencí.

Chuťový profil:

Třtinový destilát s velmi jemnou a příjemně sladkou chutí. Vyznačuje se zakulacením s nádechem ořechů, vanilky a dubového sudu.

Výrobce / dovozce:

Autorem receptury je Jiří Ragan. Český rodák, kterého práce v oblasti financí zavedla v roce 2010 na Mauricius. Zde nejen žil, ale s bývalými partnery vytvořil úspěšnou rumovou značku. Díky tomu se začal zajímat o suroviny, aby v budoucnu mohl vytvořit svou vlastní recepturu, jež bude splňovat jeho představu o „kulaté“ chuti. Vznikl třtinový destilát RAGAN postavený na ingrediencích té nejvyšší kvality, a to včetně vody.

https://www.deragan.com/

Značka Ragan
Výrobce RAGAN corp
Země původu Mauricius
Obsah alkoholu 40 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 17 g

Kde koupit?

www.rohlik.cz

Praha

www.alkohol.cz www.bestdrink.cz

Jihomoravský kraj

www.maneo.cz 

Ústecký kraj

www.napojecerveny.cz

Zlínský Kraj

www.gastroklub.cz

Moravskoslezský kraj

www.stramis.cz