La Travesía Espadín

La Travesía Espadín

La Travesía

La Travesía Destilado De Agave se vyrábí z agáve Espadín pěstované v mexickém regionu Oaxaca. Destilát odráží krásu země a čistotu této rostliny. Při výrobě La Travesía se uplatňují osvědčené postupy a zkušenosti rodiny Arellanes, jež se výrobou destilátů z agáve zabývá již po jedenáct generací. Název La Travesía (v překladu Cesta) odkazuje na cestu rostliny od sazenice až po samotný produkt.

Detail:

Značka La Travesía je součástí portfolia True Believers, produktů vytvořených s cílem přinést na trh prvotřídní lihoviny za konkurenceschopnou cenu. Destiláty vznikly ve spolupráci s těmi nejlepšími palírnami, naprosto transparentně a s ohledem na potřeby současných barmanů.

Konkrétně tento destilát z agáve pochází z mexické palírny Real de Minas. Výrobu střeží rodina Arellanes, která po více než jedenáct generací v Oaxace pěstuje agáve a následně je destiluje. Real de Minas je místem, kde se snoubí minulost s přítomností, starobylá tradice s moderními kouzly. Místo, kde se setkávají oheň a země a kde vzniká mezcal výjimečné kvality.

Výroba probíhá tradičními metodami. Agáve, které se sklízí po 6–8 letech od vysazení, se vaří přes 30 hodin v peci z lomového vápence. Poté se vyextrahuje šťáva a následuje třídenní divoká fermentace v otevřených kádích pod širým nebem. Samotná destilace probíhá na měděném kotli typu alembic v malých dávkách, aby byla zajištěna jedinečná chuť tohoto mezcalu.

Chuťový profil:

Vůně je plná minerálů a kouřového agáve zvýrazněného tóny pečeného ananasu s nádechem sušených bylin. Uzené tóny v chuti přechází do sladkosti tropického ovoce, třešně a tabáku, která se mísí s minerální slaností a zemitými tóny pečené papriky a hub. Závěr je dlouhotrvající, mírně suchý.

Výrobce / dovozce:

Společnost True Believers klade důraz na lihovarnické řemeslo. Výroba probíhá ve spolupráci s předními světovými lihovarníky, kteří používají výhradně přírodní ingredience a tradiční postupy. Značky z portfolia vznikají s ohledem na potřeby barových profesionálů a nadšenců, kteří ocení kvalitní produkt a skvěle namíchaný koktejl. Sami zakladatelé True Believers působí v distribučním a barovém průmyslu řadu let. Svých zkušeností ze společností Proof & Company a 28 HongKong Street využili k zaplnění prázdných míst na trhu a prostřednictvím svých produktů se soustředí na vztah mezi lihovarníky a barmany.

www.truebelievers.global

Výrobce True Believers
Země původu Mexiko
Obsah alkoholu 42,5 %
Obsah 0.7 l