Cachaça Magnífica Single Cask 9 years

Cachaça Magnífica Single Cask 9 years

Cachaça Magnífica Single Cask 9 years

Cachaça má s rumy mnoho společného, přesto je dnes vnímaná jako samostatná kategorie. Vstupní surovinou je cukrová třtina, cachaça však vzniká přímo z čerstvě vylisované šťávy. Překvapením nejspíš bude, že cachaça je třetí nejoblíbenější destilát na světě. V Brazílii je její spotřeba dvakrát větší než celosvětově populárního ginu. Pouze 1 % celkové produkce se dostane na zahraniční trh. Proto neváhejte objevit tuto v našich končinách relativně neznámou kategorii.

Detail:

Jméno značky odkazuje k manželce zakladatele, která působila jako rektorka (brazilsky Rectora či Magnifica) univerzity v Rio de Janeiro. Název je tedy poctou této dámě.

Cachaça Magnífica vzniká v místě vzdáleném 100 km od města Rio de Janeiro. Přesto jde o nedotčené prostředí s čistým vzduchem a vodou, jež se nachází ve výšce 800 m n. m. Cukrová třtina pro výrobu cachaça pochází z vlastních plantáží výrobce, který dbá na ekologickou produkci.

Třtina se sklízí ručně a začerstva lisuje. Lis je poháněný stoletým parním strojem, který využívá zbytky vylisované třtiny jako palivo. Fermentace probíhá přirozeným procesem. V této fázi se tvoří aromatické složky cachaça díky společnému působení přírodních kvasinek a místních mikroorganismů.

Cachaça Magnífica se destiluje v trojité měděné nádobě známé jako Alegria – jedna z mála, která v Brazílii stále ještě funguje. Tekuté zbytky z destilace se používají jako hnojivo, čímž se do země vrací organický materiál z cukrové třtiny. Ke zrání zde používají sudy z ipê, jednoho z nejušlechtilejších dřev v Brazílii, a sudy z amerického dubu po bourbonu.

V Brazílii se koná řada soutěží hodnotících kvalitu cachaça. K těm nejprestižnějším patří Cúpula de cachaça, v níž se Cachaça Magnífica několikrát umístila na předních příčkách (2014, 2018, 2020). Ocenění se dočkala také na ShowRum Tasting Competition v Itálii, kde ovládla kategorii Best in class aged cachaça v letech 2016, 2017, 2018 a 2019.

Chuťový profil:

Cachaça Magnífica Single Cask představuje limitovanou edici láhví pocházejících z jediného sudu. Při výběru mezi nejstaršími sudy ve sklepě rozhoduje kvalita výsledného produktu, která musí být výjimečná. Každá láhev je individuálně očíslovaní a je na ní uvedené konkrétní datum destilace a obsah alkoholu. Barva, vůně a chuť jednotlivých šarží se liší, každý sud totiž nabízí jedinečný produkt. Na webových stránkách výrobce je uveden kompletní seznam vydaných láhví Cachaça Magnífica Single Cask.

Výrobce / dovozce:

Značku Cachaça Magnífica založil v roce 1985 João Luiz de Faria. Současně pracoval s dalšími výrobci na legislativě cachaça, což v roce 1997 vyústilo v „brazilský plán cachaça“ a později v Brazilský institut cachaça (IBRAC). Ve stejném roce vznikla pod ministerstvem zemědělství Průmyslová komora hodnotového řetězce cachaça, jejímž prvním prezidentem se stal právě João Luiz de Faria. V současnosti pokračují v započaté práci Joãovi synové Raul a Ana Luiz.

www.cachacamagnicica.com.br

Značka Cachaça Magnífica
Výrobce Magnífica
Země původu Brazílie
Obsah alkoholu 47 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g

Kde koupit?

Praha

www.alkohol.cz www.4bars.cz 

Jihomoravský kraj

www.excaliburshop.com

Moravskoslezský kraj

www.stramis.cz