Widges London Dry Gin

Widges London Dry Gin

Widges London Dry Gin

Gin s jalovcovým nádechem a borovicovým a citrusovým charakterem. Za jeho chutí stojí oceňovaný australský barman Jason „Widge“ Williams. Výroba probíhá v palírně Maison Ferrand proslulé svými koňaky.

Detail:

Widges London Dry Gin je součástí portfolia True Believers, produktů vytvořených s cílem přinést na trh prvotřídní lihoviny za konkurenceschopnou cenu. Destiláty vznikly ve spolupráci s těmi nejlepšími palírnami, naprosto transparentně a s ohledem na potřeby současných barmanů.

Konkrétně tento gin se vyrábí ve francouzské palírně Maison Ferrand, v měděném kotlíkovém destilačním přístroji. Skladba botanicals má klasicky základ v jalovci. Podíl citrusů je zvýšený, především gin obsahuje pomeranče. Ty jsou podle Jasona Williamse „vanilkou ve světě koktejlů“. Pro podtržení chuti jalovce a pomerančů zvolil kardamom. Dalšími botanicals jsou koriandr, kořen anděliky, citronová kůra, muškátový oříšek, mandle, rajská zrna a zázvor.

Výsledkem je suchý a všestranný gin, který se perfektně hodí do koktejlů Martini, Negroni a dalších. Zazáří samozřejmě i v koktejlu Gin & Tonic.

Chuťový profil:

Typický London Dry Gin s jalovcovým nádechem a borovicovým a citrusovým charakterem. Ve vůni i chuti se kromě jalovce projeví zejména tóny pomeranče a kardamomu.

Widget Gin je perfektní v kombinaci s tonikem. Pro zvýraznění chuti ozdobte klínkem pomeranče. Chcete-li drink ještě povýšit, doplňte gin a tonik o thajskou bazalku a zastrouhněte muškátovým oříškem.

Výrobce / dovozce:

Společnost True Believers klade důraz na lihovarnické řemeslo. Výroba probíhá ve spolupráci s předními světovými lihovarníky, kteří používají výhradně přírodní ingredience a tradiční postupy. Značky z portfolia vznikají s ohledem na potřeby barových profesionálů a nadšenců, kteří ocení kvalitní produkt a skvěle namíchaný koktejl. Sami zakladatelé True Believers působí v distribučním a barovém průmyslu řadu let. Svých zkušeností ze společností Proof & Company a 28 HongKong Street využili k zaplnění prázdných míst na trhu a prostřednictvím svých produktů se soustředí na vztah mezi lihovarníky a barmany.

www.truebelievers.global

Výrobce True Believers
Země původu Francie
Obsah alkoholu 41.5 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g