Sakura bitters

Sakura bitters

Sakura bitters

Klíčovou složkou těchto bitters je sakura, a to v podobě okvětních plátků i listů. Výrobce pečlivě vybírá pouze ty japonské třešně, které se pěstují bez použití pesticidů. Květy pochází z odrůdy Yae Sakura (Sekiyama Sakura), která roste v jižní oblasti prefektury Nagano. Listy japonské třešně pochází ze sakur kvetoucích v Izu a nakládají se s přírodní solí z oceánu. 

Detail:

Japonské ostrovy se rozpínají od severu k jihu a jsou tvořeny horskými masivy, pobřežními oblastmi i malými vesničkami. Stejně jako místní příroda je bohatá i místní gastronomie, kterou zastřešuje pojem washoku (japonsky „jídlo“). Washoku také znamená harmonickou kombinaci ingrediencí tak, aby vznikl nejen výživný, ale i oku lahodící pokrm. Místní prostředí dalo také vzniknout mnoha zajímavým ingrediencím, mimo jiné i Japanese Bitters. První japonské domácí aromatické bitters jsou vyráběné výhradně z japonských surovin, přičemž maximálně využívají jejich potenciálu a čerstvosti. V poslední době zažívají koktejlové bitters boom po celém světě.

Chuťový profil:

Jemná květinová vůně a chuť s mírnou slaností připomínající závan oceánu. Hodí se pro oživení celé řady koktejlů, od Gin & Tonic až po Manhattan.

Výrobce / dovozce:

Majitelem The Japanese Bitters je Yuki Yamazaki. Ten má za sebou cenné zkušenosti, především jako brand ambassador značky Bobby‘s Gin pro Asii. Jeho snem však bylo založit vlastní značku prémiových bitters. Během zemětřesení v Japonsku v roce 2011 uspořádala japonská ambasáda v Torontu charitativní akci, na které Yuki Yamazaki nabízel koktejly namíchané za použití různých japonských ingrediencí. Vzbudil tím zájem místních medií a díky tomu se také poprvé začal rýsovat jeho vlastní produkt. V roce 2015 navštívil palírnu Herman Jansen v nizozemském Shiedamu. Po návratu do Japonska využil všechny své nabyté zkušenosti a znalosti k nastartování vlastní produkce bitters. Za podpory palírny Honbo také získal vlastní licenci na produkci alkoholu.

Druhým mužem, který stojí za podobou The Japanese Bitters, je designer Tetsuya Sagara. Z jeho rukou pochází design balení The Japanese Bitters, který vzniká ruční malbou štětcem a na japonský papír.

www.japanese-cocktail-creation.com

Značka The Japanese Bitters
Výrobce The Japanese Bitters
Země původu Japonsko
Obsah alkoholu 27 %
Obsah 0,1 l
Cukernatost 0 g