Ron Sostenible Triple Cask

Ron Sostenible Triple Cask

Ron Sostenible Triple Cask

Název Ron Sostenible znamená v překladu udržitelný rum a plně odráží filozofii značky. Rum se vyrábí přímo ze šťávy cukrové třtiny, kontinuální destilací a poté zraje v Dominikánské republice nejméně osm let v sudech po americkém bourbonu a pět měsíců v sudech po sherry Pedro Ximenez a Oloroso.

Detail:

Rum Ron Sostenible vzniká maximálně udržitelným způsobem. Palírna patří mezi jednu z nejmodernějších a nejudržitelnějších nejen v Dominikánské republice, ale také na světě. Veškerý organický materiál a odpadní voda z procesu kvašení slouží jako hnojivo pro pole s cukrovou třtinou. Během fermentace vzniká CO2, jež se ukládá do tlakových nádrží a později využije k výrobě sodovky v místní sodovkárně.

Základem rumu je čerstvá šťáva z cukrové třtiny, destilát následně zraje minimálně osm let v tropickém podnebí v sudech z amerického dubu po bourbonu. Poté odpočíval ještě pět měsíců v sudech po sherry Pedro Ximenez a Oloroso.

Hotový rum se z Dominikánské republiky do Evropy přepravuje po moři, plachetnicí poháněné pouze větrem. Láhve se vyrábí v Evropě z recyklovaného skla, aby se co nejvíce snížily emise uhlíku. Etiketa je z udržitelného papíru a korek se vyrábí ekologičtější metodou bez použití lepidla.

Chuťový profil:

Překvapivě aromatický, komplexní a dokonale vyvážený rum. Sudy po sherry rumu dodají plný, a přece jemný charakter. V ústech ucítíte tóny fíků, datlí, rozinek, vanilky, pomerančové kůry, karamelu a dubového dřeva.

Výrobce / dovozce:

Dánská distribuční společnost A Clean Spirit, v jejímž čele stojí Bintu Singh, klade u svých produktů důraz na udržitelnost. Jejím cílem je učinit udržitelně vyráběné produkty dostupné běžným zákazníkům a vnést tak udržitelnost do každodenního života jedince. Společnost si zakládá na respektu nejen k životnímu prostředí, ale také ke spotřebiteli, výrobci, obchodním partnerům a dalším generacím. Z toho důvodu má vysoké ekologické nároky na celý výrobní řetězec – od surovin přes výrobce a dodavatele až po balení a prodej.

www.acleanspirit.dk

Značka Ron Sostenible
Výrobce A Clean Spirit
Země původu Dominikánská republika
Obsah alkoholu 43 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g