La Forza Rum

La Forza Rum

La Forza Rum

David Cordoba, který dříve zastával pozici ambasadora rumu Bacardi, uvedl na trh svůj druhý rum, La Forza. Podobně jako u rumu The Lovers představuje i zde etiketu jedna z tarotových karet. V tomto případě je tou kartou Síla. Koncept vychází z rodinné tradice – ženy v rodině Davida Cordoby se již po několik generací věnují vykládání karet.

To chci ochutnat

Detail:

La Forza Rum odkazuje na původní styl rumu, který vznikal v britských koloniích. Zde vznikaly silnější a tmavší rumy s plnou chutí, v níž byla rozpoznatelná chuť melasy. Rumy se destilovaly v kotlích (pot still), díky čemuž si zachovaly bohaté aroma a výrazný chuťová profil. Podobně bohatá na aroma a chuť je i La Forza, která se lahvuje při síle 47 % ABV. Rum je nedoslazovaný a nedobarvovaný.

Každý nový produkt v sérii je reprezentován svým vlastním tarotovým štítkem, který vypráví jeho příběh. Tarotová karta La Forza reprezentuje sílu. A to nejen fyzickou, ale také emoční či spirituální. Nejčastěji se však vykládá ve významu odvahy a odhodlání. Kdykoli se při výkladu objeví, je znamením, že má dotyčný vytrvat ve svém úsilí.

Díky unikátnímu designu s tarotovou kartou je láhev snadno rozpoznatelná. Vrstvy symbolů v designu značky jsou stejně pestré jako charakteristika tohoto rumu. Příběh tarotového štítku je plný dobrodružství, fantazie a objevování skrytých významů. Jeden z prvků – had obtočený na paži ženy – odkazuje na propojení s rumem The Lovers, odhalit lze i zástupce některých zemí, z nichž pochází rumy v tomto blendu (například lilie symbolizující Guyanu nebo jamajský kolibřík). Hvězda v horní části je pak „velikonočním vejcem“ a nápovědou k dalšímu rumu ze série.

Chuťový profil: 

Ve vůni je cítit karamel, datle, marcipán a vánoční pudink spolu s opraženými mandlemi. Chuť je plná, oproti vůni překvapivě suchá. Přesto se v chuti projeví všechny tóny, jež bylo možné cítit ve vůni. Chuť ještě obohacuje lehký nádech exotického ovoce, lékořice a dubového dřeva. Závěr je delší s náznaky černého pepře a muškátového oříšku.

Vyzkoušejte rumy La Forza a The Lovers a nechte se překvapit, kterou další kartu David Cordoba odhalí.

Výrobce / dovozce: 

David Cordoba byl dlouhá léta tváří značky Bacardi a působil na pozici globálního ambasadora. Později se rozhodl vydat vlastní cestou a vytvořit ten nejlepší rum do klasických koktejlů. Vznikl tak The Lovers Rum. La Forza je jeho druhým produktem, který vytvořil.

Recenze:

www.jardovorumoveokenko.blogspot.com

Značka La Forza
Výrobce The Lovers Rum
Země původu Barbados, Guatemala, Guyana, Jamajka, Venezuela
Obsah alkoholu 47 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g