Jarní drinky, které osvěží

Jarní drinky, které osvěží

Jarní drinky, které osvěží

Jaro klepe na dveře, a to nejen v kalendáři. Prodlužující se dny a zařící sluneční paprsky lákají k posezení venku, třeba i se sklenkou osvěžujícího drinku v ruce. Přesně takové koktejly pro vás máme – jednoduché kombinace, které máte za chvilku hotové a které zpříjemní první jarní dny. Ty slunečné, i ty deštivé. 

02

 

Banana Daiquiri

3 cl Ron Colón Salvadoreño Red Banana Oleo
2 cl Ron Colón Salvadoreño 40,5 %
1,5 cl čerstvé limetkové šťávy

Šejkr naplňte kostkami ledu. Postupně odměřte všechny suroviny do šejkru na kostky ledu. Důkladně vyšejkrujte a nalijte přes barové sítko do připravené sklenky. Ozdobte plátkem sušeného banánu a servírujte.

 

03


Caipiriñha No. 1

4 cl Cachaça Magnífica Tradicional
3/4 limetky nakrájené na kostičky
2 barové lžičky třtinového cukru

Limetku pokrájejte na kostičky a vložte na dno sklenky. Přidejte cukr a barovým drtítkem (muddlerem) rozmačkejte, abyste z limetek dostali šťávu. Nadávkujte chachaçu. Přidejte ledovou tříšť po okraj sklenky a důkladně promíchejte barovou lžičkou. Servírujte.

 

04


Bobby's Pinang Raci Gimlet

4 cl Bobby's Gin Pinang Raci
2 cl Lime Cordial

Míchací sklenici naplňte kostkami ledu. Odměřte postupně obě suroviny. Promíchejte barovou lžičkou. Přes barové sítko naljte do připravení vychlazené či vymražené koktejlky. Ozdobte osminkou limetky a sevírujte.

 

05


The Rebel Mule

4 cl Sir Edmond Gin
2 cl čerstvé citronové šťávy
2 střiky Angostura Aromatic Bitters
12 cl The London Essence Ginger Beer

Sklenku nebo měděný pohárek naplňte ledem. Nadávkujte všechny suroviny. Promíchejte barovou lžící. Ozdobte snítkou máty a osminkou limetky a servírujte s míchátkem.