Heimat Barrel Aged Dry Gin

Heimat Barrel Aged Dry Gin

Heimat Barrel Aged Dry Gin

Celkem osmnáct různých rostlin se dostane do tmavé láhve ginu Heimat. Přísady, způsob výroby i skladování dodávají tomuto ginu komplexní chuť, díky které je skvělý nejen v koktejlech, ale především čistý. Gin Heimat není jen o destilaci a produktu jako takovém, ale i o všem ostatním, co se děje okolo: od sklízení lokálních surovin až po ruční výrobu balení.

Za značkou Heimat stojí tři přátelé Marcel, Rouven a Raphael, kteří spolu vyrůstali ve venkovské oblasti plné ovocných sadů a vinic. Otec Rouvena a tchán Raphaela navíc patří k páté generaci staré rodiny lihovarníků. Díky tomu se trojice přátel setkávala s destilací a produkcí lihovin už od samého mládí a gin jim dělal společnost při nejednom večeru. Stačilo málo a rozhodli se připravit svou vlastní recepturu ginu, v němž se projeví chutě jejich domoviny.

V jádru výroby ginu Heimat je skutečná ruční práce. Rostliny jako šalvěj, tymián a jitrocel se sklízejí na místních loukách, stejně jako hrušky a jablka pocházející z lokálních sadů. Celkem na vás v láhvi čeká osmnáct různých botanicals, z nichž každá přispívá k unikátní chuti ginu Heimat.

Při výrobě ginu Heimat Barrel Aged Dry se výsledný destilát skladuje 10–12 měsíců v dubovém sudu po whisky. Silná dřevitá chuť pocházející ze sudu skvěle doplňuje středomořské květinově ovocné tóny tymiánu, šalvěje, levandule, jablek a hrušek. Obzvlášť příchuť vanilky a karamelu, jež vzniká díky vypalování sudů, je v dokonalé symbióze s dalšími botanicals v ginu.

Výsledkem vzájemného harmonického působení botanicals je charakteristicky jemná a kulatá chuť. Způsob skladování dodává ginu Heimat Barrel Aged Dry větší hloubku a perfektně vyváženou komplexnost, díky níž skvěle chutná nejen v koktejlech, ale i sám o sobě.

Kožený obal na láhev s vypáleným znakem Heimat je ručně vyráběný v lokálním sedlářství.

Lihovar Heimat se nachází ve starém kamenictví s desítkami let historie. Před několika lety došlo k uzavření kamenictví, dnes se do něj díky lihovaru znovu vrátil život. Renovace byla náročná a vyčerpávající, ale vyplatila se. Díky zásadní rekonstrukci vzniklo místo, které je hodné skvělého ginu Heimat.

Heimat Gin není jen o destilaci a produktu samotném, ale i o všem ostatním, co se děje okolo.

www.heimat-gin.de

Země původu Německo
Obsah 0,5 l
Obsah alkoholu 43 %
Cukernatost 0 g
Značka Heimat

Kde koupit?

Praha
www.alkohol.cz www.idrinks.cz www.winehouse.cz www.dios.cz

Jihočeský kraj

www.alkodrink.cz

Plzeňský kraj

www.kupsidrink.cz

Ústecký kraj

www.tronteplice.cz

Jihomoravský kraj

www.maneo.cz www.dios.cz

Zlínský Kraj

www.gastroklub.cz

Moravskoslezský kraj

www.stramis.cz www.spiritsoriginal.cz