Don Q Signature Release Single Barrel 2009

Don Q Signature Release Single Barrel 2009

Don Q Signature Release Single Barrel 2009

Don Q Signature Release Single Barrel 2009 je nejnovější ukázkou typického procesu zrání v jednom sudu. Tato várka výjimečného portorického rumu byla v roce 2009 vyjmuta z rodinných zásob nejkvalitnějších rumů a uložena do vypálených sudů z amerického dubu, kde odpočívala až do lahvování v roce 2019. Rum je precizně vyzrálý, zlatě zabarvený a jednoduše jedinečný. Nejlépe si ho vychutnáte čistý.

Detail:

Portoriko bývá často zastíněné známějšími rumovými velmocemi, jako jsou Barbados nebo Jamajka. Přitom je v současnosti právě Portoriko největším producentem karibských rumů na světě. Od roku 1865 se vznešené umění výroby těch nejvytříbenějších rumů soustředí v Destillería Serrallés, v samém rodišti portorického rumu.

Příběh rodiny Serrallés se začal psát na cukrové plantáži Hacienda Mercedita u města Ponce na jižním pobřeží Portorika. V roce 1865 zde syn španělských imigrantů Don Juan Serrallés vyrobil prvních pár soudků rumu v měděném destilačním kotli (copper still) dovezeném z Francie. Značku Don Q však Serrallés představil až v roce 1934, krátce po skončení americké prohibice.

Název značky odkazuje na Dona Quijota. Tak jako Don Quijote hledal dokonalý svět, znázorňuje Don Q cestu za dokonalým rumem. Portoriko je celosvětově známé jako rodiště těch nejkvalitnějších rumů a rodina Serrallés se jejich zdokonalování věnuje již přes šest generací. Rum Don Q je v současnosti nejprodávanějším rumem v Portoriku a také prémiovou exportní značkou.

Rumy pocházející z lihovaru Serrallés patří mezi širší skupinu rumů, které spojuje tzv. španělské dědictví. Jejich společnými znaky jsou například poměrně krátká fermentace, využití vyšlechtěných kvasinek, kontinuální destilace nebo mísení lehčích a těžších rumů. Výrobu rumů značky Don Q dále charakterizuje mnohočetná destilace a následná filtrace aktivním uhlíkem, jejichž výsledkem je čistý a ryzí rum. Důležitou součástí receptury je také voda z Río Inabón, na jejíž využívání má rodina Serrallés výhradní právo. Melasa pro rum pochází z Dominikánské republiky a Guatemaly. Řemeslné umění zrání v sudech z amerického bílého dubu a pečlivé mísení jsou výhradními recepty rodiny Serrallés, jež byly zdokonalovány úsilím šesti generací. Kombinace směsi těch nejlepších rumů, správného prostředí a času zaručuje stabilní kvalitu. Výsledkem je portfolio prémiových rumů s osobitým aroma a dokonalou vyvážeností.

Chuťový profil:

Don Q Signature Release Single Barrel je opravdu výjimečný rum. Master distiller osobně vybral v roce 2009 to nejlepší ze soukromých rumových zásob rodiny Serrallés, poté nechal blend dozrát ve vypálených sudech z amerického dubu a odpočívat až do finálního stáčení v roce 2019. Don Q Single Barrel 2009 je úžasný a odborně řemeslný duch vytvořený pro ty, kdo ocení výjimečné. Sušší chuť a dřevité tóny ocení především ostřílení rumoví znalci.

Výrobce / dovozce:

Kromě výjimečné kvality svých produktů si lihovar Serrallés zakládá také na environmentálně odpovědném přístupu k produkci a využití obnovitelných energií. To z něj činí jednoho z nejekologičtějších výrobců lihovin na světě. Především díky inovativnímu nakládání s odpadní vodou, energetické efektivnosti a redukci emisí. Dnes se tedy lihovar Serrallés vyznačuje nejen produkcí kvalitních portorických rumů, ale také nadšením a investicí do přeměny na environmentálně zodpovědnou palírnu.

www.donq.com

Značka Don Q
Výrobce Don Q
Země původu Portoriko
Obsah alkoholu 49,25 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g