Červenec, koktejlový měsíc

Červenec, koktejlový měsíc

Červenec, koktejlový měsíc

První prázdninový měsíc patří slunečním paprskům, dovoleným, zahradním party a také trojici ikonických koktejlů, které přinesou osvěžení i v tom nejparnějším dni. Řeč je o Piña Coladě, Mojitu a Daiquiri. Všechny tři v červenci slaví svůj svátek, proto jim věnujeme zvláštní pozornost.

Piña Colada

Jak vznikla kombinace rumu, kokosu a ananasu? Ohledně autorství existuje více verzí a ať už je pravdivá kterákoli z nich, jedno je jasné. Piña Colada je už navždy spojená se sluncem, bílými písečnými plážemi, azurovým nebem a dovolenou. Piña Colada Day připadá na 10. července, v tento den se slaví také National Kitten Day. Tak na koťátka!

02Receptura

  • 5 cl Don Q Reserva 7 years
  • 2 cl kokosového sirupu nebo krému
  • 10 cl ananasového džusu
  • 2 plátky čerstvého ananasu

Všechny suroviny odměřte do mixéru. Mixujte na nejvyšší rychlost, dokud nebude směs úplně hladká. Přelijte do sklenky na kostky ledu. Drink ozdobte výsečí ananasu a koktejlovou třešní a servírujte.

Chcete se dozvědět více o historii Piña Colady? Přečtěte si článek Piña Colada – bazénová pohoda.

Mojito

Vrcholovou formu mělo Mojito v 90. letech a na přelomu tisíciletí, kdy se v koktejlových barech připravovalo po stovkách. Ovšem i dnes patří k jedněm z nejoblíbenějších koktejlů, zejména v letních měsících. Kubánský highball dnes existuje nejen v klasické, ale také v řadě ovocných variant. Jedná se o perfektní drink pro letní grilovačku s přáteli, obzvláště pokud ji uspořádáte 11. července. O termín se Mojito dělí s National Blueberry Muffin Day, tak jich nezapomeňte pár upéct.

03Receptura

  • 5 cl Duppy White
  • 2 cl čerstvé limetkové šťávy
  • 2 barové lžičky třtinového cukru
  • 10 g čerstvé máty
  • 10 cl sodovky

Do připravené sklenky dejte lístky máty, cukr a limetkovou šťávu a barovou lžičkou lehce promíchejte. Sklenku naplňte kostkami ledu a postupně odměřte všechny zbývající suroviny. Opět jemně promíchejte barovou lžičkou. Drink ozdobte snítkou máty a servírujte.

Chcete se dozvědět více o historii Mojita? Přečtěte si článek Mojito – letní evergreen.

Daiquiri

Daiquiri je jedním z nejklasičtějších rumových koktejlů. Ernest Hemingway jich údajně dokázal spořádat patnáct za jedno odpoledne a J. F. Kennedy si jím připil, když porazil Nixona v prezidentských volbách. V letošním žebříčku nejpopulárnějších koktejlů světa obsadilo Daiquiri krásné páté místo, což svědčí o jeho neutuchající oblibě. Neméně populární je také Frozen Daiquiri, které je jednodušší na přípravu a také ho můžete dochutit prakticky čímkoli. Daiquiri si namíchejte 19. července a spárujte jej s poctivým americkým hotdogem – v tento den obě pochoutky slaví svůj svátek.

04Receptura

Všechny suroviny odměřte do šejkru na kostky ledu. Důkladně protřepejte a přes barové sítko nalijte obsah šejkru do sklenky. Drink ozdobte koktejlovou třešní a servírujte.

Chcete se dozvědět více o historii Daiquiri? Přečtěte si články Daiquiri – tři složky a stovky variací a Frozen Daiquiri – to pravé letní osvěžení. Více receptur na Daiquiri pak najdete v článku Daiquiri 3x jinak.