Terra Verde XO Cask Strength

Terra Verde XO Cask Strength

Terra Verde XO Cask Strenght

Základem destilátu Terra Verde je šťáva z čerstvé cukrové třtiny, která zraje na slunečných plantážích poblíž palírny. Poté projde kontinuální destilací a svůj unikátní charakter získává v Dominikánské republice. Zde v sudech po bourbonu zraje 6 let. Značku Terra Verde vlastní společnost A Clean Spirit, která si zakládá na udržitelnosti. Zákazníci si tak mohou být jisti, že každá lahev je vyrobena s maximální šetrností a respektem k životnímu prostředí.

Detail:

Terra Verde znamená v překladu „zelená země“. Stejně jako ostatní produkty A Clean Spirit vychází z filozofie společnosti o udržitelné výrobě. Produkce probíhá v dominikánské palírně AFD (Alcoholes Finos Dominicanos), jedné z nejekologičtějších na světě. Veškerý oxid uhličitý, který se uvolní při procesu kvašení, palírna shromažďuje v tlakových nádržích a poté využije k výrobě sodovky. Vinassa (zbytková kapalina z destilace) se rozprašuje na pole jako přírodní hnojivo a biomasa se používá jako palivo při destilaci. Palírna je tak v mnoha ohledech nejen šetrná k životnímu prostředí, ale také soběstačná, co se provozu týče.

Terra Verde po destilaci zraje v Dominikánské republice, v sudech po bourbonu stráví 6 let. Poté se v sudové síle 54 % stočí do láhví z recyklovaného skla. Etiketa je z udržitelného papíru a korek se vyrábí ekologičtější metodou bez použití lepidla.

Chuťový profil:

Terra Verde XO Cask Strenght se stáčí v sudové síle 54,5 %. Díky vyššímu podílu alkoholu, ale také vyššímu podílu cukru (87,75 g/l) se jedná o silný, a přesto příjemný destilát. Dokáže tak zaujmout i širší publikum a každého, kdo má rád chuťově sladší rumy s charakterem. Ve vůni i chuti je patrný dlouhý proces zrání v sudech po bourbonu. Objevují se tóny hořké čokolády, karamelizovaného cukru a pomerančové kůry. Sladkost je vyvážená a v perfektní souhře s vyšším ABV. Jedná se o silný a komplexní destilát. 

Výrobce / dovozce:

Dánská distribuční společnost A Clean Spirit, v jejímž čele stojí Bintu Singh, klade u svých produktů důraz na udržitelnost. Jejím cílem je učinit udržitelně vyráběné produkty dostupné běžným zákazníkům a vnést tak udržitelnost do každodenního života jedince. Společnost si zakládá na respektu nejen k životnímu prostředí, ale také ke spotřebiteli, výrobci, obchodním partnerům a dalším generacím. Z toho důvodu má vysoké ekologické nároky na celý výrobní řetězec – od surovin přes výrobce a dodavatele až po balení a prodej.

www.acleanspirit.dk

Značka Terra Verde
Výrobce A Clean Spirit
Země původu Dominikánská republika
Obsah alkoholu 54 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 87,75 g

Kde koupit?

Praha
www.alkohol.cz  www.bestdrink.cz 

Jihočeský kraj

www.vrtal.cz

Jihomoravský kraj

www.maneo.cz www.excaliburshop.com 

Olomoucký Kraj

www.vrtal.cz

Moravskoslezský kraj

www.stramis.cz

Vysočina

www.vrtal.cz