Startuje jubilejní Negroni Week

Startuje jubilejní Negroni Week

Startuje jubilejní Negroni Week

Celý tento týden, od 12. do 18. září, je zasvěcený koktejlu Negroni. Letos se Negroni Week koná již po desáté a každý rok se přidává více a více barů. Když oslava jednoho z nejpopulárnějších koktejlů v roce 2013 vznikla, šlo o lokální událost situovanou okolo amerického města Portland. Dnes se jedná o celosvětovou záležitost, do níž se zapojují i přední české bary.

Americký barový magazín Imbibe nezakládal v roce 2013 Negroni Week pouze s vidinou většího množství vypitých drinků. Od počátku je s oslavou spojena také charitativní činnost. Letos zapojené bary a jejich hosté přispějí na globální organizaci Slow Food, jež má zastoupení ve více než 160 zemích. Činnost Slow Food se zaměřuje na udržitelnost a edukaci v oblasti potravin a pohostinství. Fond Slow Food Negroni Week z vybraných peněz poskytne přímou podporu lidem v gastronomii a potravinářského průmyslu.

03V letošním roce si Negroni zaslouží obzvláštní pozornost. Po dlouhých osmi letech, kdy britská analytická společnost Drinks International vydává žebříček nejprodávanějších koktejlů, sesadilo Negroni z první příčky koktejl Old Fashioned. Stalo se tak oficiálně celosvětově nejprodávanějším, a tudíž nejoblíbenějším drinkem.

Ať už se vydáte do kteréhokoli koktejlového baru u nás, kombinaci ginu, vermutu a Campari vám namíchají všude. V tomto týdnu se v řadě podniků můžete těšit na speciální Negroni menu nebo signature verze barmanů, kteří chtějí oblíbenému nápoji vzdát hold. Pokud však zrovna nemáte náladu na hýření v baru, namíchejte si Negroni jednoduše doma. V našich recepturách najdete hned dvě varianty: klasické Negroni na bázi ginu Bobby's či odvážnější variaci s rumem Paranubes, José Luis Negroni. A nezapomeňte si při popíjení přečíst článek o historii Negroni, který jsme sepsali u příležitosti loňského Negroni Week.