Old Fashioned 3x jinak

Old Fashioned 3x jinak

Old Fashioned 3x jinak

Bourbon, kostka cukru, trocha vody a bitters. Těchto pár ingrediencí stačí, abyste namíchali Old Fashioned, koktejl koktejlů. Přestože elegantní klasika stále vede, je v dnešní době rodina Old Fashioned o něco pestřejší. V oblibě jsou zejména rumové varianty – vyzkoušejte například Don Fashioned, XO Old Fashioned nebo Banana Old Fashioned.

 

02


Don Fashioned

4 cl Don Q Double Aged Cask Sherry Finish
1 střik Cherry bitters
2 střiky Aztec Chocolate bitters
0,5 cl cukrového sirupu
0,5 cl sherry Pedro Ximenez

Přímo do sklenky odměřte cukr a bitters a promíchejte. Přidejte ledový kvádr nebo polovinu ledových kostek. Odměřte polovinu porce rumu a pomalu míchejte. Odměřte druhou polovinu porce rumu a stále míchejte. Ozdobte pomerančovou kůrou a koktejlovou třešní a servírujte.

 

03


XO Old Fashioned

5 cl The Duppy Share XO
2 střiky Angostura Aromatic Bitters
2 střiky grapefruit bitters
0,5 cl cukrového sirupu

Do připravené sklenky odměřte cukrový sirup. Přidejte oboje bitters a barovou lžičkou promíchejte. Vložte ledový kvádr. Odměřte rum. Vymíchejte barovou lžičkou, přibližně 20 vteřin. Ozdobte grapefruitovou kůrou a koktejlovou třešní a servírujte.

 

04


Banana Old Fashioned

3 cl Ron Colón Salvadoreño Red Banana Oleo
3 cl Ron Colón Salvadoreño RumRye
2 střiky Angostura Bitters
2 střiky pomerančových bitters

Naplňte míchací sklenici ledem a nadávkujte všechny suroviny. Vymíchejte, aby byl nápoj dostatečně vychlazený a naředěný. Přelijte do koktejlové sklenky na velkou kostku ledu. Ozdobte kůrou z citrusu a koktejlovou třešní a servírujte.