Letní drinky, které neomrzí

Letní drinky, které neomrzí

Letní drinky, které neomrzí

Léto je v plném proudu, dovolenkový režim vrcholí a grilovačky s přáteli se střídají jedna za druhou. Vlahé večery můžete ještě vylepšit míchanými drinky. Vybrali jsme pro vás tři receptury na klasické rumové koktejly, které nestárnou a nikdy neomrzí. Který z nich vyzkoušíte jako první: Piña Coladu, Mojito nebo Daiquri?

 

02Daiquiri

6 cl rumu
3 cl čerstvé limetkové šťávy
2 lžičky třtinového cukru

Veškeré ingredience nadávkujte do šejkru a promíchejte, dokud se cukr nerozpustí. Přidejte led a řádně protřepejte. Přes dvojité sítko přelijte do vychlazené koktejlové sklenky.

Pokud chcete dát přednost méně tradiční variantě, vyzkoušejte naše Duppy Daiquiri. Červený vermut a rum The Duppy Share dodají drinku plnější a osobitější charakter.

 

04Mojito

6 cl rumu
1,5 lžičky třtinového cukru
2 cl čerstvé limetkové / citronové šťávy (nebo polovinu limetky nakrájenou na 4 dílky)
12 lístků máty
soda

Do sklenice dáme lístky máty, cukr a limetkovou / citronovou šťávu šťávu a zlehka pomačkáme (nikoli zcela rozdrtíme) muddlerem. Promícháme a následně sklenici typu highball naplníme kostkami ledu (nebo tříští), nadávkujeme rum a navrch doplníme sodovkou. Promícháme (doplníme tříšť) a ozdobíme snítkou máty.

Zajímá vás, jak tento koktejl vznikl? Pak si přečtěte článek na našem blogu.

 

03Piña Colada

5 cl rumu
3 cl kokosového krému
8 cl ananasového džusu
80 g čerstvého ananasu

Veškeré ingredience nadávkujte do mixéru, přikryjte víčkem a zapněte, aby se vše promíchalo. Koktejl přelijte do sklenice s kostkami ledu a ozdobte čerstvým nebo sušeným ananasem.

Pokud chcete trochu říznější variantu, dejte 3 cl rumu a 2 cl rumu Don Q 151 ° Overproof. Díky němu dostane drink zcela nový rozměr!