Gastroturistika 3: Navštivte Olomouc, královnu Hané

Gastroturistika 3: Navštivte Olomouc, královnu Hané

Gastroturistika 3: Navštivte Olomouc, královnu Hané

Ještě než se léto definitivně rozloučí, vydejte se s námi na další výlet. Po jižních Čechách a severomoravském kraji vám v závěrečném dílu našeho gastroturistického seriálu představíme královnu Hané, Olomouc. Jedno z nejkrásnějších sídel střední Evropy oplývá bohatou historií, ale také řadou míst, kde můžete ochutnat výtečné jídlo a dát si skvělý drink.

Při návštěvě Olomouce byste neměli minout Sloup Nejsvětější Trojice, který je od roku 2000 zapsaný do seznamu UNESCO. Místní jsou na něj patřičně hrdí, jelikož všichni, kdo se na stavbě sloupu podíleli, byli občany Olomouce. Sloup měří 35 metrů a najdete jej na Horním náměstí.

Hned naproti spatříte olomouckou radnici, do jejíž fasády je zasazen orloj. I když první zmínky o orloji pochází z roku 1519, jeho dnešní podoba vznikla v 50. letech minulého století. Architektonicky tak spadá do stylu zvaného socialistický realismus a je zajímavým dokladem o minulém režimu. Pokud chcete vidět orloj v akci, přijďte pravé poledne.

Olomouc se pyšní množstvím náboženských staveb, ať už se jedná o kostely, katedrály nebo kláštery. Jednou z nich překrásná Bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku. Jedná se o architektonický skvost, který „shlíží“ ze Svatého Kopečku na Olomouc. Bazilika je jedním z nejoblíbenějších poutních míst v celé střední Evropě a navštívil ji dokonce i Jan Pavel II.

Pokud vám po výletě vyprahne a vyhládne, máme pro vás tipy na tři místa, která určitě stojí za to navštívit.

02Long Story Short

Kousek od historického centra objevíte místo, z něhož se vám bude tajit dech. Parta nadšenců vdechla původní historické pevnosti nový život a přetvořila ji v designový podnik s jedinečnou atmosférou. V Long Story Short potěší každého – ať už si chcete dopřát míchaný drink na terase, výborné jídlo či výběrovou kávu. Pokud byste na svých cestách potřebovali pracovat, najdete tu co-workingový prostor a můžete tu i přespat – ho(s)tel je součástí konceptu. Long Story Short je ideální volbou pro ty, kteří si potrpí na komfort, kvalitu a nezapomenutelné zážitky.

 

 

 

03The Keep

Pokud v centru Olomouce dostanete chuť na skvělý a výjimečný koktejl, doporučujeme The Keep. Tohle místo si zamilujete nejen díky originálním drinkům a naturálním vínům, ale také pro jeho jedinečnou a klidnou atmosféru. I když se podnik zdá na první pohled nenápadný, určitě stojí za návštěvu. Je to totiž – jak se sám pyšní – „bar, který by i Karel IV. nazval retro“.

 

 

 

 

04Kateřinská 10

Pivnice se zahrádkou ve dvoře kláštera s poctivým jídlem a kvalitními nápoji. Co víc si přát? Kateřinská 10 nabízí opravdu širokou nabídku rumů z celého světa (včetně těch z našeho portfolia), láhve, které jinde neochutnáte, i precizně ošetřená piva. A když je doplníte specialitami z grilu, které zde připravují z lokálních surovin, rozhodně neprohloupíte. Tuhle zastávku byste při návštěvě Olomouce zkrátka neměli vynechat.