Terra Verde XO

Terra Verde XO

Terra Verde XO

Destilát Terra Verde vzniká z čerstvé šťávy cukrové třtiny. Poté prochází kontinuální destilací a nakonec zraje 6 let v Dominikánské republice v sudech po bourbonu. Značka patří pod společnost A Clean Spirit, která si zakládá na udržitelnosti. Celý výrobní proces tak probíhá co nejšetrněji k životnímu prostředí.

Detail:

Terra Verde znamená v překladu „zelená země“. Stejně jako ostatní produkty A Clean Spirit vychází z filozofie společnosti o udržitelné výrobě. Produkce probíhá v dominikánské palírně AFD (Alcoholes Finos Dominicanos), jedné z nejekologičtějších na světě. Veškerý oxid uhličitý, který se uvolní při procesu kvašení, palírna shromažďuje v tlakových nádržích a poté využije k výrobě sodovky. Vinassa (zbytková kapalina z destilace) se rozprašuje na pole jako přírodní hnojivo a biomasa se používá jako palivo při destilaci. Palírna je tak v mnoha ohledech nejen šetrná k životnímu prostředí, ale také soběstačná, co se provozu týče.

Terra Verde po destilaci zraje v Dominikánské republice, v sudech po bourbonu stráví 6 let. Poté se naředí na 40 % ABV a stočí do láhví z recyklovaného skla. Etiketa je z udržitelného papíru a korek se vyrábí ekologičtější metodou bez použití lepidla.

Chuťový profil:

Ideou výrobce bylo vytvořit třtinový destilát, který zaujme širší publikum. Chuť je tak jemná a sladká (obsah cukru je 65 g/l). Destilát nadchne každého, kdo má rád chuťově sladší rumy, které přesto mají charakter a hloubku. Po napití se na patře rozlije příjemná, dlouhotrvající sladkost doprovázená tóny hořké čokolády, karamelu a pomerančové kůry.

Výrobce / dovozce:

Dánská distribuční společnost A Clean Spirit, v jejímž čele stojí Bintu Singh, klade u svých produktů důraz na udržitelnost. Jejím cílem je učinit udržitelně vyráběné produkty dostupné běžným zákazníkům a vnést tak udržitelnost do každodenního života jedince. Společnost si zakládá na respektu nejen k životnímu prostředí, ale také ke spotřebiteli, výrobci, obchodním partnerům a dalším generacím. Z toho důvodu má vysoké ekologické nároky na celý výrobní řetězec – od surovin přes výrobce a dodavatele až po balení a prodej.

www.acleanspirit.dk

Značka Terra Verde
Výrobce A Clean Spirit
Země původu Dominikánská republika
Obsah alkoholu 40 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 65 g