Silvestrovské koktejly

Silvestrovské koktejly

Silvestrovské koktejly

Poslední noc v roce si zaslouží něco výjimečného. K půlnočnímu přípitku se jednoznačně hodí bublinky (doporučujeme šampaňské Pierre Legras), co ale pít po zbytek večera? Přinášíme koktejlovou inspiraci, kterou oslníte i své přátele. Vyzkoušejte Spiced Duppy Apple, který si můžete připravit i jako punč pro více osob, nebo některou ze zbývajících receptur, jejichž společným jmenovatelem je káva. To abyste měli jistotu, že zůstanete svěží až do půlnoci (i dlouho poté).

02Spiced Duppy Apple

5 cl The Duppy Share Spiced
5 cl jablečného džusu
2 cl kokosového sirupu
2,5 cl čerstvé limetkové šťávy
švestkové nebo skořicové bitters

Šejkr naplňte kostkami ledu. Postupně odměřte všechny suroviny. Důkladně vyšejkrujte a přelijte na kostky ledu do připravené sklenice. Ozdobte plátky jablka a mletou skořící a servírujte. Drink si můžete připravit i do nádoby na punč a podávat jej na party. Pouze vynásobte objem počtem požadovaných porcí.

03Caribbean Coffee

2 cl The Duppy Share XO
2 cl The Duppy Share Aged
2,5 cl kokosového sirupu
2 cl kávového likéru
dvojité espresso

Šejkr naplňte kostkami ledu. Postupně odměřte všechny suroviny. Důkladně vyšejkrujte a přelijte na kostky ledu do připravené sklenice. Ozdobte nastrouhaným muškátovým oříškem a střikem čokoládových bitters a servírujte.

04

 

 

Bobby's Espresso Martini

4 cl Bobby's Dry Gin
1,5 cl kávového likéru
3 cl espressa
1 cl cukrového sirupu

Šejkr naplňte kostkami ledu. Postupně odměřte všechny suroviny. Důkladně vyšejkrujte a přelijte přes barové sítko do připravené sklenky. Ozdobte pomerančovou kůrou s hřebíčkem a servírujte.

 

05

 

Banana Cream Iced Coffee

5 cl Ron Colón Salvadoreño Red Banana Oleo
12 cl cold brew
3 cl smetany (minimálně 30 % tuku)

Naplňte sklenici typu highball kostkami ledu. Nadávkujte Ron Colón Salvadoreño Red Banana Oleo a cold brew. Navrch zlehka přidejte smetanu, abyste vytvořili plovoucí vrstvu. Ozdobte hoblinkami hořké čokolády a servírujte.