Přivítejte koledníky jarními koktejly

Přivítejte koledníky jarními koktejly

Tekutá velikonoční nadílka

Blížící se Velikonoce jsou ideální příležitostí, kdy si dopřát něco dobrého. Sezvěte přátele a připravte si bohaté velikonoční hody – na stole nesmí chybět tradiční pokrmy jako nádivka, jehněčí maso či upečený mazanec. Zato v pití nejste žádnými zvyky svázaní, proto se nebojte hostům nabídnout něco nového. Namísto obvyklých nápojů, například zeleného piva na zelený čtvrtek, vyzkoušejte míchané drinky, které si snadno připravíte doma. Přinášíme vám tipy na tři svěží jarní koktejly, s nimiž oslníte rodinu i koledníky. Ať jsou ty svátky ještě veselejší! 

02Bohemian Fizz

4 cl Becherovky
2 cl čerstvé citronové šťávy
1 cl cukrového sirupu
1 cl smetany
1 cl bílku
2-3 střiky rebarborových bitters
The London Essence Original Indian Tonic Water na dolití

Veškeré ingredience vyjma toniku odměřte do šejkru na kostky ledu a protřepejte. Přes barové sítko nalijte do porcelánového hrnečku na led, dolijte tonikem a zlehka promíchejte. Ozdobte sušenými jedlými květy a citronovou kůrou a podávejte.

01French 75

3 cl Xoriguer Gin
1 cl cukrového sirupu
1 cl citronové šťávy
8 cl šumivého vína

Všechny suroviny vyjma šumivého vína odměřte do šejkru na kostky ledu a důkladně protřepejte. Přes barové sítko nalijte do předem vychlazené sklenky, dolijte šumivým vínem a lehce promíchejte. Drink zastříkněte silicemi z citronové kůry a servírujte.

03Lemongrass & Basil Collins

5 cl Bobby‘s Dry gin
3 cl čerstvé citronové šťávy
2 cl cukrového sirupu
10 g citronové trávy
4 lístky čerstvé bazalky
soda na dolití

Do připravené sklenky dejte lístky bazalky a citronovou trávu a lehce pomačkejte. Sklenici naplňte kostkami ledu a následně odměřte zbývající suroviny. Jemně promíchejte lžičkou, ozdobte stonkem citronové trávy a podávejte.