Margarita 3x jinak

Margarita 3x jinak

3 variace na koktejl Margarita

Na 22. února připadá oslava National Margarita Day. V našich končinách se jedná o trochu méně ideální období, protože Margarita se perfektně hodí do horkých slunečných dní. Ale nakonec, proč si nezpříjemnit zimní měsíc osvěžujícím koktejlem, který vám připomene léto. Připravili jsme pro vás tři varianty, které si snadno připravíte kdekoli. A pokud by vás zajímal příběh, jak Margarita vznikla a podle čeho (nebo koho) získala svůj název, doporučujeme náš dřívější článek.

02

Margarita

4 cl tequila Rooster Rojo Blanco
2 cl čerstvé limetkové šťávy
2 cl pomerančového likéru

Okraj sklenky potřete limetkou a obalte v soli. Vznikne tak solná krusta. Ingredience nadávkujte do šejkru na led a protřepte. Přes barové sítko nalijte do sklenky na Margaritu či jiné koktejlové sklenky. Ozdobte osminkou limetky a můžete servírovat.

 

 

03Pineapple & Mint Margarita 

1 kolečko čerstvého ananasu
2 snítky máty
4 cl tequily Rooster Rojo Reposado
2 cl čerstvé limetkové šťávy
1,5 cl agave sirupu

Do šejkru vložte ananas s mátou a paličkou lehce podrťte, aby ovoce i bylinka pustily šťávu. Poté přidejte led a nadávkujte zbylé ingredience. Protřepejte a přes barové sítko nalijte do koktejlové sklenky. Ozdobte mátou a plátkem sušeného ananasu. 

 

04Bugsy's Design Margarita

4,5 cl tequily Rooster Rojo Reposado
2 cl cherry brandy
2 cl limetkové šťávy
0,5 cl cukrového sirupu
1 cl bílku
3 lžičky marmelády z růžového grapefruitu

Prach z lyofilizovaných malin naneste pomocí cukřenky na namraženou sklenku. Ingredience nadávkujte do šejkru na led a protřepejte. Před barové sítko nalijte do připravené skleny a vychutnávejte.