Koktejly na Silvestr

Koktejly na Silvestr

Koktejly na Silvestr. Přivítejte nový rok stylově

Příchod nového roku se blíží a vy jistě už přemýšlíte, čím ho oslavit. Silvestrovská party se jistě neobejde bez šumivého vína k novoročnímu přípitku, ale tím večírek nezačíná ani nekončí. Ať už poslední večer v roce strávíte s partnerem, rodinou nebo přáteli, namíchejte si jednoduché koktejly. Přinášíme inspiraci na čtyři silvestrovské drinky, s nimiž ve společnosti zazáříte.

02

 

Bobby’s Espresso Martini

4 cl Bobby’s Dry Gin
1,5 cl kávového likéru (ideálně Kahlúa)
4 cl čerstvého espressa
1 cl vanilkového sirupu

Veškeré ingredience odměřte do šejkru na kostky ledu a protřepejte. Přes barové sítko nalijte do předem nachlazené koktejlové sklenky typu coupette. Ozdobte hladinu nápoje strouhaným muškátovým oříškem a podávejte.

 

 

 

04

 

Spicy Ginger Daiquiri

5 cl The Duppy Share Aged
2 cl čerstvé limetkové šťávy
0,5 cl čerstvé zázvorové šťávy
1 cl cukrového sirupu
2 plátky čerstvé chilli papričky

Veškeré ingredience odměřte do šejkru na kostky ledu a protřepejte. Přes barové sítko a jemné sítko metodou double strain nalijte do předem nachlazené koktejlové sklenky typu coupette. Ozdobte osminkou limetky nebo na hladinu naaranžujte chilli vlásky a podávejte.

 

 

05

 

Easy Spiced Apple

5 cl The Duppy Share Spiced
1 cl skořicového sirupu Monin
7,5 cl jablečného džusu
1,5 clčerstvé limetkové šťávy
3 střiky Angostura Aromatic Bitters

Veškeré ingredience odměřte do šejkru na kostky ledu a protřepejte. Přes barové sítko nalijte do předem nachlazené koktejlové sklenky typu Old Fashioned. Ozdobte plátkem sušeného jablka a podávejte.

 

 

03

XO Old Fashioned

5 cl The Duppy Share XO
2 střiky Angostura Aromatic Bitters
2 střiky grapefruitových bitters
0,5 cl cukrového sirupu

Do připravené sklenky typu Old Fashioned nadávkujte cukrový sirup, oboje bitters a promíchejte lžičkou. Přidejte ledový kvádr a odměřte rum. Vymíchejte koktejl, zhruba 20 vteřin. Ozdobte drink koktejlovou třešní a grapefruitovou kůrou a podávejte.