Vánoční koktejly

Vánoční koktejly

Zpříjemněte si letošní svátky vánočními koktejly

S příchodem adventu nastává sváteční atmosféra. Vánoční večírky a rodinné i přátelské návštěvy jsou před blížícím se koncem roku v plném proudu. Zpestřete je skvělými koktejly, které si snadno připravíte i doma. Přinášíme inspiraci na čtyři vánoční drinky, s nimiž si zpříjemníte přípravy na svátky i samotný Štědrý večer.

02

 

 

Reindeer Fuel

4 cl Bobby's Dry Gin
2 cl pomerančového likéru Grand Marnier
1 cl Dolin Rouge Vermouth
10 cl Ginger Ale

Veškeré ingredience vyjma Ginger Ale odměřte do šejkru na kostky ledu a protřepejte. Přes barové sítko nalijte do předem nachlazené koktejlové sklenky typu Old Fashioned. Ozdobte svítkem skořice a polovinou plátku pomeranče se třemi zapíchnutými hřebíčky a podávejte.

 

 

03

 

 

Christmas Fizz

4 cl Bobby's Dry Gin
10 cl neslazeného brusinkového džusu
5 cl suchého šumivého vína

Gin a brusinkový džus odměřte do šejkru na kostky ledu a protřepejte. Přes barové sítko nalijte do sklenky typu highball, dolijte šumivým vínem a zlehka promíchejte. Ozdobte sušenými nebo čerstvými brusinkami a podávejte.

 

 

 

04

 

 

Hot Rum Punch

5 cl The Duppy Share Aged
10 cl jablečného džusu
1 cl vanilkového sirupu
1 cl čerstvé limetkové šťávy
0,5 cl cukrového sirupu

Všechny ingredience odměřte do nerezové konvice a promíchejte lžičkou. Ohřejte na plotýnce na 70 °C. Drink přelijte do hrnku, ozdobte svítkem skořice a osminkou limetky a podávejte.

 

 

05

 

Ginger Dup

5 cl The Duppy Share Aged
15 cl The London Essence Ginger Beer
1,25 cl likéru Falernum
0,5 cl čerstvé limetkové šťávy

Sklenku typu Old Fashioned naplňte kostkami ledu. Postupně odměřte veškeré suroviny, rum přidejte jako poslední. Zlehka promíchejte lžičkou. Ozdobte osminkou limetky, plátkem čerstvého zázvoru a podávejte.