5 barmanských knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti

5 barmanských knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti

5 barmanských knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Správný barman umí spoustu receptur, postupů i teorie o vzniku drinků. Žádný učený ale z nebe nespadl a kdo se chce v řemesle zlepšovat, musí se neustále vzdělávat. Vyberte si z odborných knih tu, která vaše mistrovství posune na další úroveň.

02

 

The Coctail Balance

Jeden z nejlepších slovenských barmanů Stanislav Harciník se rozhodl podělit se o své dlouholeté zkušenosti a vytvořit knihu The Coctail Balance. Ta patří do rukou nejen barmanům a studentům, ale i všem milovníkům světa koktejlů. Kniha je rozdělená do tří částí – kromě teoretických a praktických kapitol obsahuje i odkazy nejlepších slovenských barmanů. Nechybí informace o tom, jak se prezentovat a starat o hosty, popis populárních moderních ingrediencí, barového příslušenství či technologií. Samozřejmostí je spousta návodů, postupů i receptur na originální koktejly. Pokud hledáte knihu, ve které se dozvíte užitečné informace a které budete moct hned uplatnit při míchání drinku, The Coctail Balance je tou správnou volbou.

 

03

 

Destilace – Jak na to

Umění destilace je pro výrobu alkoholu naprosto nezbytné. Chcete se o procesu dozvědět víc, nebo si dokonce destilaci sami vyzkoušet? Ať už jste nadšený začátečník nebo pokročilý destilatér, který chce své řemeslo zdokonalit, v knize Destilace – Jak na to si přijdete na své. Dozvíte se, jak a proč probíhají klíčové procesy od rmutování a kvašení přes destilaci až po zrání a míchání destilátů. Autoři dále upozorňují na zažité nesmysly, které vás můžou při destilaci potrápit. Kniha obsahuje také recepty na výrobu bourbonu, whisky, ginu, rumu nebo vodky.

 

 

04

 

A Quick Drink: The Speed Rack Guide to Winning Cocktails for Any Mood

Pokud vám nedělá problém číst v angličtině, tahle kniha určitě stojí za pozornost. Barmanky Ivy Mix a Lynnette Marrero založily celosvětovou barmanskou soutěž pro ženy Speed Rack, ve které soutěžící předvádějí svůj talent při přípravě klasických i originálních drinků. Celá akce má charitativní podtext – cílem je získat peníze na boj proti rakovině prsu. Knihu ocení profesionálové i amatéři, obsahuje totiž přes 100 koktejlových receptur od Ivy, Lynnette a více než 80 účastnic soutěže Speed Rack.

 

 

 

05

 

The Cocktail Alchemist: 1000 Days of Creative & Unique Recipes from a Master Mixologist Using the Metric Measurements

Kniha jako stvořená pro milovníky koktejlů a Spojeného království. Prozkoumáte klasické britské drinky i moderní koktejlovou scénu s inovativními recepturami. Dozvíte se, jak si vybavit domácí bar a na co nezapomenout při pořizování náčiní a nádobí. Ovládněte tajemství vyvažování chutí a oslňte své hosty vyladěným koktejlem. Spousta informací, nádherných obrázků a rozmanitých receptur z knihy dělá „must have“ každého barmana.

 

 

06

 

The Connaught Bar: Cocktail Recipes and Iconic Creations

Připravte si doma koktejl jako z jednoho z nejlepších podniků na světě. Londýnský The Connaught Bar je vyhlášený svými recepturami, prvotřídními ingrediencemi i profesionálním servisem. V knize najdete více než 100 receptů na koktejly a domácí složky drinků, jako jsou sirupy a ozdoby. Agostino Perrone, mistr mixologie, přidal ke každé receptuře povídání o ingrediencích a inspiraci, která vedla ke vzniku konkrétního koktejlu. Míchání se tak stane opravdovým zážitkem.

 

 

 

07

 

Bonus: The Unofficial Big Lebowski Cocktail Book

Nedáte dopustit na nesmrtelnou klasiku Big Lebowski? Pak by vám v knihovně neměla chybět tato publikace, která dílu vzdává hold. Neoficiální koktejlová kniha byla vydána k 25. výročí filmu a obsahuje 50 koktejlů, piv a dalších drinků inspirovaných postavami a scénami z kultovního snímku. Teď už chybí jen vybrat tu pravou recepturu a užít si film plnými doušky!