Světový úspěch českého ginu TŌSH

Světový úspěch českého ginu TŌSH

Světový úspěch českého ginu TŌSH

Co mají společného anglický Craft Gin Club a český gin? Ještě donedávna o sobě nevěděli, dnes už je ale vše jinak. Exkluzivní klub sdružuje ginové nadšence (klub má okolo 120 000 členů) a pravidelně jim servíruje ty nejlepší malosériově vyráběné giny z celého světa. Našli byste tu jak ginové stálice, které jsou známé i u nás, tak značky, o jejichž existenci má běžný člověk sotva ponětí. Proto je obrovským úspěchem, že se do vybrané společnosti tohoto klubu dostal i první gin z České republiky. Čestným členem je moravský TŌSH Gin z těšetické palírny nedaleko Olomouce.

To, jak moc okouzlil moravský gin milovníky tohoto spiritu za Lamanšským průlivem, svědčí i zařazení TŌSH Ginu do rubriky Gin of the Month, kde je nejen jemu, ale i tvůrcům a palírně věnována značná pozornost. Jiří a Barbara Omelkovi tak mohli detailně představit nejen sebe a gin, ale také historii a celkovou vizi své výroby.

Unikátní moravský destilát si bere inspiraci z klasických suchých ginů, zároveň ale do sebe umně vetknul to nejlepší, co nabízí úrodná moravská Haná. Navazuje na tradici výroby Gin Tonu, jednoduchého ginu, jenž byl v Těšeticích vyráběn od roku 1979 a pozvedává jeho odkaz na zcela novou úroveň přidáním několika botanicals, jež přispívají k zesílení ovocných a květinových tónů. Komplexní a silná chuť jalovce a citrusů tak přechází do dlouhé dochuti českého máku, moravského sladkoplodého jeřábu a šípku. Tato kombinace zajišťuje úžasný zážitek nejen při popíjení samotného ginu, ale také při jeho použití v nejrůznějších koktejlech. A když se k tomu všemu přidá výroba na historickém kotlíku pro destilaci whisky, nemůže být ani divu, že si tohoto lokálního řemeslného ginu všimli i v Anglii.