Společnost The American Distilling Institute označila Ron Colón za jeden z nejlepších craftových rumů

Společnost The American Distilling Institute označila Ron Colón za jeden z nejlepších craftových rumů

Společnost The American Distilling Institute označila Ron Colón za jeden z nejlepších craftových rumů

Každý rok hodnotí The American Distilling Institute řemeslně vyráběné destiláty. Soutěž vyhlašuje nejlepší craft spirits v USA i po celém světě. Hodnocení se účastní zhruba 50 odborníků, kteří posuzují soutěžní vzorky. Mezi oceněnými rumy se v letošním roce objevila i značka Ron Colón, kterou najdete v našem portfoliu. Na tento úspěch jsme proto náležitě hrdí. 

Kromě obvyklých kategorií bronzových, stříbrných, zlatých a dvojitých zlatých medailí uděluje společnost také ocenění Best of Category a Best of Class, tedy vyhlašuje nejlepší účastníky mezi vítězi zlatých medailí.

Best of Class

V kategorii rumu se vítězi Best of Class staly hned tři značky. První z nich je Ron Colón, v Česku distribuovaný naší společností, konkrétně Ron Colón Salvadoreño Over Proof, který zaujal v podkategorii overproof rumů. Rumy Ron Colón letos posbíraly hned několik ocenění, například zlaté medaile na San Francisco World Spirits Competiton a na New York International Spirits Competition.

02

Dalšími dvěma rumy, které se mohou pyšnit oceněním Best of Class, jsou Pure Cane Australian Rum (Husk Distillers) a Florida Mermaid Rum (NJoy Spirits Distillery).

Best of Category

Také v druhé výjimečné kategorii se značce Ron Colón dařilo, umístila se zde s dalšími osmi rumy. Mezi oceněné tak patří: Ron Colón Salvadoreño Coffee Infused Rum, Exodus Rum (Proof & Wood), The Tides Rum (Gatsby Spirits), Amber Rum (Modern Matriarch), bílý rum z Five Stories Spirits, Cold Brew Coffee Rum (Wicked Dolphin Distillery), White Hawaiian Agricole Rum (Kō Hana Distillers), Expedition Rum (StilL 630 Distillery) a Heart River Spiced Rum (Big Dog Distillery).

Tyto řemeslné rumy představují současný inovativní směr rumové kategorie. Řadu z těchto rumů je však možné sehnat pouze regionálně, nebo dokonce pouze přímo z palírny. Vyjma Ron Colón Salvadoreño Over Proof, který si můžete dopřát kdykoli.

Zdroj: Forbes