Ron Escudero

Ron Escudero

Ron Escudero

V 50. letech 20. století byla kubánská Havana místem, kde se setkávali umělci, filmové hvězdy a spisovatelé jako například Ernest Hemingway. V té době majitelka malého baru v Havaně Victoria Escudero servírovala svým hostům rum se špetkou cukru, kterou do něj zamíchávala – podobně jako do koktejlu Old Fashioned. Díky tomuto zvyku se lidé do jejího baru, kterému se v sousedství přezdívalo La Bodeguita, rádi vraceli.

Detail:

Ron Escudero je klasický kubánský rum s melasovým základem. Prochází dvojitým procesem zrání, který je v souladu s kubánskou legislativou. To znamená, že vydestilovaná pálenka s obsahem alkoholu 75 % nejprve zraje po dobu dvou let v použitých sudech z bílého dubu. Následně se rum filtruje aktivním uhlím (proces se nazývá Carat Blanca). Po filtraci se destilát smíchá se silnějším třtinovým redestilátem. Směs, kterou tvoří vyzrálý a filtrovaný destilát a nový destilát, následně zraje dalších pět let v sudech z bílého dubu. Výsledný rum se lehce doslazuje.

Chuťový profil:

Sladší, s tóny karamelu, mandlí a lehkým náznakem šípku.

Výrobce / dovozce:

Dědictví Victorie Escudero a vzpomínka na padesátá léta na Kubě žijí dodnes v rumu Escudero Reserva díky Victoriinu vnukovi Martinovi Escudero Magnussonovi, spoluzakladateli společnosti Integrity Spirits. Ron Escudero nese typický znak kubánských rumů, kterým je jejich vyváženost a lehký styl. Lahvování probíhá ve Švédsku.

www.rumescudero.com

Značka Ron Escudero
Výrobce Integrity Spirits
Země původu Kuba
Obsah alkoholu 40 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 19 g

Kde koupit?

Praha

www.alkohol.cz www.idrinks.cz www.winehouse.cz

Jihočeský kraj

www.mujrumshop.cz

Plzeňský kraj

www.kupsidrink.cz

Liberecký kraj

www.expres-napoje.cz

Zlínský Kraj

www.gastroklub.cz

Moravskoslezský kraj

www.stramis.cz www.fiftydrinks.cz www.spiritsoriginal.cz