Ron Escudero

Ron Escudero

Ron Escudero

V 50. letech 20. století byla kubánská Havana místem, kde se setkávali umělci, filmové hvězdy a spisovatelé jako například Ernest Hemingway. V té době majitelka malého baru v Havaně Victoria Escudero servírovala svým hostům rum se špetkou cukru, kterou do něj zamíchávala – podobně jako do koktejlu Old Fashioned. Díky tomuto zvyku se lidé do jejího baru, kterému se v sousedství přezdívalo La Bodeguita, rádi vraceli.

Dědictví Victorie Escudero a vzpomínka na padesátá léta na Kubě žijí dodnes v rumu Escudero Reserva díky Victoriinu vnukovi Martinovi Escudero Magnussonovi, spoluzakladateli společnosti Integrity Spirits.

Ron Escudero je klasický kubánský rum s melasovým základem. Prochází dvojitým procesem zrání, který je v souladu s kubánskou legislativou. To znamená, že vydestilovaná pálenka s obsahem alkoholu 75 % nejprve zraje po dobu dvou let v použitých sudech z bílého dubu. Následně se rum filtruje aktivním uhlím (proces se nazývá Carat Blanca). Po filtraci se destilát smíchá se silnějším třtinovým redestilátem. Směs, kterou tvoří vyzrálý a filtrovaný destilát a nový destilát, následně zraje dalších pět let v sudech z bílého dubu. Ron Escudero nese typický znak kubánských rumů, kterým je jejich vyváženost a lehký styl.

Výsledný rum se lehce doslazuje. Lahvování probíhá ve Švédsku.

www.rumescudero.com

Značka Ron Escudero
Výrobce Integrity Spirits
Země původu Kuba
Obsah alkoholu 40 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 19 g