Kurz Destiláty všemi smysly

Kurz Destiláty všemi smysly

Kurz Destiláty všemi smysly

Poodhalte s námi tajemství ušlechtilých destilátů a naučte se vnímat jejich senzorické vlastnosti. Na kurzu Destiláty všemi smysly si spolu s lektorem Ivo Dvořákem procvičíte své smysly a vyzkoušíte si degustaci zase trochu jinak.

Kdy: sobota 29. ledna 2022
Čas: 13:00 – 17:30
Kde: Bar Kamenická (Kamenická 54, Praha 7)
Rezervace: rezervace@fenixdrinks.cz
Cena: 3 800 Kč (již s DPH)

Kurzem vás provede Ivo Dvořák, lektor a viceprezident Asociace sommelierů ČR. Mimo to Ivo Dvořák působí také jako soudní znalec v oboru víno a další alkoholické nápoje a je držitelem několika českých i mezinárodních certifikací a sommelierských zkoušek, například mezinárodního degustátorského osvědčení OIV. Během kurzu tedy budete v těch nejlepších rukou.

Co vás čeká?

Po krátkém teoretickém úvodu vás čeká intenzivní praxe. Naučíte se, jak rozpoznávat různá aromata i při nízké koncentraci, vyzkoušíte si anonymní určování destilátů a pomocí trojúhelníkového testu si procvičíte svou aromatickou a chuťovou paměť. Na závěr vás čeká anonymní degustace šesti rumů, na které vyzkoušíte své čerstvě nabyté znalosti.

Cílem kurzu je naučit se nejen správně degustovat, ale také lépe zapojit své smysly: zrak, čich i chuť. Kurz je proto vhodný i pro pokročilé degustátory, kteří mají už nachutnané stovky vzorků. Tentokrát to však není o rozpoznání jednotlivých rumů, ale o vašich vlastních smyslech a o tom, jak s nimi efektivně pracovat, abyste si dokázali naplno vychutnat i ty nejjemnější nuance v chuti a vůni vašeho oblíbeného destilátu.

Nevyhovuje vám lednový termín? Napište nám i tak a my vás budeme o dalším termínu informovat přednostně, abyste měli své místo jisté.