Koktejly z cachaçy

Koktejly z cachaçy

Koktejly z cachaçy

Nejznámějším koktejlem na bází cachaçy je jednoznačně Caipiriñha. Ostatně, jedná se o brazilský národní nápoj a v této zemi je cachaça doma. V posledních letech se však mixologie cachaçy rozvíjí a vznikají nové receptury. O některé z nich se s vámi nyní podělíme, ale nebojte, o klasickou Caipiriñhu vás také neochudíme.

02

 

Caipiriñha

4 cl Cachaça Magnífica Tradicional 
3/4 limetky nakrájené na kostičky
2 barové lžičky třtinového cukru

Limetku pokrájejte na kostičky a vložte na dno sklenky. Přidejte cukr. Barovým drtítkem (muddlerem) rozmačkejte, abyste z limetek dostali šťávu. Nadávkujte chachaçu. Přidejte ledovou tříšť po okraj sklenky a důkladně promíchejte barovou lžičkou. Dosypte ledovou tříšť po okraj a servírujte.

 

 

03

 

Esmeralda Cocktail

4 cl Cachaça Magnífica Tradicional
0,5 cl whisky Ardbeg 10
1,5 cl cordialu z bezového květu
1,5 cl čerstvé limetkové šťávy
0,75 cl cukrového sirupu

Všechny suroviny odměřte do šejkru na kostky ledu. Důkladně protřepejte. Přes barové sítko nalijte do připravené sklenky. Ozdobte osminkou čerstvé limetky a servírujte. 

 

 

04

 

Maracuja Magnífico

3 cl Cachaça Magnífica Tradicional
6 cl maracujového džusu
1,5 cl cukrového sirupu
2 lístky bazalky
1 cl čerstvé zázvorové šťávy
1/2 čerstvé maracuji (druhou polovinu necháme na ozdobu)

Do nádoby mixéru nadávkujte maracuju a odměřte všechny ostatní suroviny. Přidejte do mixéru tříšť. Zapněte mixér na nejvyšší otáčky a mixujte zhruba na 15 vteřin. Nápoj přelijte z mixéru do připravené sklenky. Ozdobte druhou polovinou maracuji a servírujte.

 

05

 

Whitepiriñha

2 cl Cachaça Magnífica Tradicional 
2 cl Batida de Coco
1 cl kokosového sirupu
3/4 ks limetky
10 lístků koriandru

Limetku pokrájejte na kostičky a vložte na dno sklenky. Barovým drtítkem (muddlerem) rozmačkejte, abyste z limetek dostali šťávu. Přidejte ostatní suroviny. Dosypejte ledovou tříšť a důkladně promíchejte. Ozdobte plátky sušeného kokosu a servírujte.

 

 

Další koktejlovou inspiraci najdete zde