Designová karafa na rum, stylový doplněk do každého interiéru

Designová karafa na rum, stylový doplněk do každého interiéru

Designová karafa na rum, stylový doplněk do každého interiéru

Jak skladovat kvalitní destiláty? Máme v podstatě dvě možnosti: ponechat obsah v původním balení, nebo po otevření láhve tekutinu přelít do jiné nádoby. Bezpochyby elegantnější volbou jsou stylové karafy, na které bude radost pohledět. Přestože je jejich účel ryze estetický (na rozdíl například od červeného vína, které se přelitím do karafy provzdušní), své místo na našich policích si svou krásou dokážou obhájit.

Na rozdíl od vína lze destiláty jako rum či whisky skladovat ve stoje. Proto jim přelití do karafy, jejíž uzávěr bude těsnit stejně dobře jako ten na láhvi, nijak neuškodí. Pozdvihnete tak zážitek ze servisu nápoje, obzvlášť když si spolu s karafou pořídíte i sklenky ve stejném stylu.

Výběr je pestrý, volit můžete mezi ozdobným broušeným křišťálem nebo minimalistickým designem, který dá vyniknout tekutině uvnitř. V obou případech půjde o elegantní doplněk vašeho interiéru. Ostatně, karafy na destiláty se často objevují ve filmech, v příbytcích bohatých elegánu. Proč podobný moment nezažít i v realitě, přímo u sebe doma? Vybrali jsme několik kousků od českých výrobců a prodejců, kterými se můžete inspirovat. Třeba si některou z nich rovnou pořídíte jako dárek k nadcházejícím Vánocům.

02Spirit

Sklárna Rückl vyrábí prvotřídní broušený křišťál od roku 1846. Kolekce Spirit je jednou z prvních, kterou navrhla Kateřina Handlová v roli umělecké ředitelky sklárny, již od loňského roku zastává. Kolekci tvoří tři ručně foukané a broušené nápojové sety karaf se sklenicemi, Gentle, Confident a Pure. Dominantním prvkem jsou ručně broušené zátky, které v kolekci lze vzájemně měnit nebo pořídit samostatně. Nám nejvíce učarovala karafa Confident Spirit ze zátkou Ice clear. Nadčasový elegantní kousek, který zaujme minimalistickým designem. Zátka evokuje ledový rampouch.

Bar

Tento křišťálový klenot navrhl pro značku Moser Rudolf Eschler. Ten patřil ve 30. letech 20. století k nejúspěšnějším výtvarníkům a jeho optickou hrou, kterou pro kolekci Bar vytvořil, se nechávají okouzlit zákazníci i o osm dekád později. Karafa Bar v sobě snoubí jednoduchý, a přitom luxusní design. Pracuje s kombinací rovných a oblých linií, které dohromady tvoří iluzi tajících kostek ledu. Díky broušení sklo i tekutinu uvnitř prozařují odesky světla. Vybírat lze ze třech barevných variant: čirý křišťál, romantický Rosalin a Topas.

Memento Mori

Jste příznivci originálního a netradičního designu? Pak je Memento Mori jako stvořené pro vás. Istanbulský designér Ali Bakova vytvořil neotřelou karafu ve tvaru lebky. Toto výrazné dílo z broušeného krystalického skla ohromí každou návštěvu. Karafu můžete doplnit o další kousky z kolekce, například svícen či mísu, taktéž ve tvaru lebky. Milovníci Shakespearova Hamleta se radují.

03

Evpas

Jako na středověké hostině si budete připadat s ručně foukanou karafou Evpas zdobenou bohatým rytým dekorem s motivem listů, květin a holubic. Sklářská značka propojuje tradici s moderním pojetím a tento dekor, který vznikl v úplných začátcích sklárny, je toho důkazem. Nápojový set tvoří kromě karafy také sklenice na víno a sklenice na destiláty. K dostání je v čiré, či sytě rudé variantě.

Brittany

Chcete si pořídit stylovou karafu, která ale nezruinuje váš rozpočet? Prozkoumejte sklenenyshop.cz, kde objevíte spoustu krásných kousků za příjemné ceny. Nás zaujala broušená karafa Brittany z tradičního českého křišťálového skla. Díky kombinaci několika různých vzorů upoutá pozornost na první pohled. Karafa je opatřena ochrannou známkou Bohemia a odolné olovnaté sklo zaručuje lesk, pevnost a čirost.

 

Zdroj fotografií: archiv výrobců