Rumfest 2022

Rumfest 2022

Rumfest 2022

V sobotu 21. května 2022 se v pražském Martinickém paláci na Hradčanském náměstí uskuteční jubilejní desátý ročník akce Rumfest, kterou pořádá odborný magazín Barlife v čele s Martinem Krautem.

Jako každý rok se můžete těšit na pestrou nabídku rumů, master classes i edukativní semináře a skvělou přátelskou atmosféru. Nechte se aspoň na chvíli pomyslně přenést na slunné karibské pláže a užijte si rum plnými doušky!

Fenix Drinks bude na Rumfestu zastoupen hned třemi stánky, kde budete moct přechutnat naše rumové portfolio.

Zahraniční hosté

Těšit se můžete také na majitele a ambasadory vybraných značek, kteří přijali naše pozvání a na Rumfest dorazí osobně. Po celou dobu akce vám budou k dispozici pro vaše zvídavé dotazy a část z nich navíc vystoupí se svými přednáškami v rámci hlavního edukačního programu. 

Na sobotní Rumfest přijedou: 

  • Louis Brendlé, ambasador značky The Duppy Share
  • David Cordoba, majitel značky The Lovers Rum 
  • Aldis Glodenis, ambasador Ron Colón
  • Joshua Singh, majitel 1423 / Ron Cristóbal
  • Bintu Singh, majitel A Clean Spirit / Ron Sostenible, SKUNK Rum
  • Philip Gillier, export manager Paranubes 

Semináře

14:45-15:15 / David Cordoba / Proč je moje Daiquiri lepší?

Tato masterclass vás seznámí s koktejlem Daiquiri do posledního detailu. Během prezentace se seznámíte s počátky nejslavnějšího rumového koktejlu a skrze jeho historii pochopíte, v čem tkví jeho úspěch a čím si získal celé generace barmanů i konzumentů. Součástí masterclass bude také praktická část, v níž si ukážeme přípravu Daiquiri krok za krokem. Vytvoříme několik různých variant, které budou zohledňovat rozdílné barmanské techniky, styly a ingredience. Připojte se k nám a odhalte tajemství, jak vaše Daiquiri může chutnat stejně dobře jako to naše.

Masterclass provede David Cordoba, známý také jako Mr. Daiquiri. Jeden z předních latinskoamerických barmanů pracoval v koktejlových barech po celém světě, následně působil několik let jako globální ambasador Bacardi. I díky tomu je považován za jednu z největších autorit v oblasti rumu. Po odchodu z Bacardi napřel všechnu energii do svého snu, kterým je vlastní rum s osobitou etiketou inspirovanou rodinnou tradicí věštění z karet.

17:45-18:15 / Louis Brendlé / The Duppy Share Jamaican & Barbadian Masterclass

Společnost The Duppy Share vznikla před sedmi lety s jediným cílem: vdechnout život kategorii rumů ve Velké Británii a ukázat spotřebitelům, že rum je stejně komplexní nápoj jako kterýkoli jiný. Tak se zrodil The Duppy Share Aged, vlajkový produkt společnosti.

Tento destilát, který je směsí tříletého jamajského a pětiletého barbadoského rumu, okamžitě ovládl britskou rumovou scénu a stal se nejprodávanějším prémiovým rumem na tamním trhu. Od té doby vznikly další tři varianty (The Duppy Share Spiced, Duppy White a The Duppy Share XO), které momentálně dovážíme na bezmála 30 trhů. To z rumů The Duppy Share činí mezinárodní fenomén.

Přijďte objevit kouzlo, které se skrývá za touto originální směsí. Spolu s brand ambasadorem Louisem Brendlem prozkoumáte jednotlivé základní destiláty včetně jejich ochutnávky.

19:15-19:45 / Philip Gillier / Paranubes, rum z nedotčené přírody

Paranubes je rum ze šťávy cukrové třtiny pěstované v horách mexického státu Oaxaca. Výroba rumu zde ztělesňuje tradice lidu Mazateců, v níž destilát představuje čistý odraz své vstupní suroviny.

Poznejte krásu, vášeň a emoce, které se skrývají za tímto výjimečným rumem. Vydejte se s námi na cestu plnou nedotčené mexické přírody a jedinečných chutí, které najdete v různých variantách rumu Paranubes. Během semináře, kterým vás provede brand ambasador Phillip Gillier, ochutnáte Paranubes, Paranubes Añejo ex-tequila Cask, Paranubes Añejo New American Oak a Paranubes Caña Morada vyrobený z jedné odrůdy cukrové třtiny.