Rumfest 2021 se blíží! Co pro vás chystáme?

Rumfest 2021 se blíží! Co pro vás chystáme?

Rumfest 2021 se blíží! Co pro vás chystáme?

V sobotu 11. září 2021 se v pražských Žlutých lázních uskuteční už devátý ročník akce Rumfest, kterou pořádá odborný magazín Barlife v čele s Martinem Krautem. 

Jako každý rok se můžete těšit na pestrou nabídku rumů, master classes i edukativní semináře a skvělou přátelskou atmosféru. Nechte se aspoň na chvíli pomyslně přenést na slunné karibské pláže a užijte si rum plnými doušky! 

Fenix Drinks bude na Rumfestu zastoupen hned třemi stánky, kde budete moct přechutnat naše rumové portfolio. Obzvláště bychom vás chtěli upozornit na následující produkty: 

Paranubes Añejo
Na Rumfestu budete mít jednu z mála možností ochutnat mexický rum Paranubes Añejo, kterého se vyrobilo pouhých 260 láhví. Rum nese označení 100% Oaxacan Aguardiente de Caña a lze jej zařadit mezi agricole rumy, které vznikají z čerstvé šťávy cukrové třtiny. Paranubes Añejo zraje 18 měsíců v sudech z francouzského dubu, v nichž předtím odpočívala tequila. Chuť rumu je zemitá, mísí se v něm travnaté tóny s chutí zelených oliv, divokých bylinek a sušených fíků.

Don Q 151 °
Vyzkoušejte novinku v portfoliu Fenix Drinks, portorický Don Q 151 ° Overproof Rum se 75,5 % alkoholu! Nejnovější přírůstek značky Don Q zraje tři roky v sudech po bourbonu a kanadské whisky. V chuti silný rum s dřevitými a tabákovými tóny doprovází jemné tóny vanilky a crème brûlée.

Don Q Signature Release Single Barrel 2009 
Zásoby Don Q 2009 se pomalu, ale jistě tenčí, a to nejen u nás. Samotná palírna už ve svých skladech nemá jedinou láhev, stejně tak u našich obchodních partnerů najdete posledních pár kartonů. Několik láhví jsme ale zachránili a schovali pro vás právě na Rumfest. Pokud jste tedy tento rum ještě neměli to potěšení ochutnat, máte nejvyšší čas a jedinečnou možnost. 

La Forza Rum
Po The Lovers Rum přichází další tarotová karta, La Forza (síla). Čerstvá novinka k nám dorazila zatím jen v několika málo láhvích a na Rumfestu budete mít možnost jako jedni z prvních u nás tento rum ochutnat. Směs pěti rumů (z Barbadosu, Guyany, Venezuely, Jamajky a Guatemaly) nabídne intenzivní aroma karamelu následované tóny datlového koláče, marcipánu a vánočního pudinku. Přes sladké aroma je rum překvapivě suchý, s tóny lékořice a dalšího koření. Následně se chuť rozvine a objeví se ovocné tóny pečených banánů a manga. Závěr je příjemně zakulacený s dotekem černého pepře a muškátového oříšku. La Forza se lahvuje o síle 47 %, bez přidaných aditiv a sladidel.

Protáhněte si Rumfest o několik dní

Tolik vzorků k ochutnání, tak málo času. Vybrat si z více než 380 přítomných rumů může být pro návštěvníka Rumfestu velmi těžké, ba nemožné. Za vyzkoušení stojí všechno, jenže ty následky... Máme řešení! U nás se kocoviny bát nemusíte a navíc si prožitek z Rumfestu prodloužíte o několik dní. Na stánku Fenix Drinks si můžete zakoupit miniatury s našimi vybranými rumy a degustovat je v klidu domova a bez vlivu dalších rumových lákadel. 

K dispozici budou tyto degustační miniatury: Bacoo 7y, Don Q 2009, Don Q Gran Añejo, Don Q Vermouth Cask, Gunroom Navy, Paranubes, Ron Colon Salvadoreño, Ron Escudero, The Duppy Share, The Duppy Share Spiced.

Ročník 2022 > Rumfest Praha 2022.