Speciální vzkaz pro Lucku - Skunk Rum

Ahoj Lucko, 

moc děkuju, že sis našla čas a načetla sis QR kód, který tě přivedl na web Fenix Drinks. :) 

Nahrál jsem ti sem video se vzkazem od Bintu Singh, který by tě rád pozdravil a osobně ti představil Skunk Rum.

Dlouhodobé kvašení, fermentace při vysokých teplotách, stáčení do láhví s vysokým obsahem alkoholu, … Metod, díky kterým lze dosáhnout různých chuťových profilů, je celá řada. A právě s nimi chce Bintu Singh experimentovat u své nové značky rumu SKUNK.

Batch 1 je limitovaná edice inspirovaná Jamajkou. Jde o rum s vysokým obsahem esterů a s tóny přezrálých banánů, ananasu a karamelu. Rum se vyrábí v Dánsku z organické paraguayské melasy (stejná, která se používá při výrobě ginu Sincere). Rum se stáčí do láhví z recyklovaného skla o síle 69,3 %. Na etiketách z udržitelného papíru je uvedena šarže i číslo láhve.

Celkem vzniklo 699 láhví rumu SKUNK Batch 1, z toho 570 jich bude k dispozici na českém trhu. Již na loňském Rumfestu se dohodl majitel značky Bintu Singh se zástupci e-shopu Alkohol.cz, že tento rum bude v prodeji exkluzivně na Alkohol.cz. 

SKUNK Batch 1 je silný rum s výraznou vůní. Po přivonění jsou jako první cítit zralé banány, které provoní celou místnost – jako by právě někdo upekl banánový koláč. Následuje vůně přezrálého ananasu a tóny karamelu. V chuti se projevují stejné tóny jako ve vůni a dohromady v ústech vytvoří pocit tiki party.

Rum si lze vychutnat čistý, nebo s pár kapkami vody, díky kterým jeho chuť ještě zintenzivní. Hodí se také do koktejlů, Bintu například zmiňuje Daiquiri.

K dostání bude pouze zde: www.alkohol.cz

Tady ještě malé shrnutí z výroby: