Schotman Peated Rum Batch 2 Pedro Ximenez Finish

Schotman Peated Rum Batch 2 Pedro Ximenez Finish

Schotman Peated Rum Batch 2 Pedro Ximenez Finish

Proč se rašelinou nakuřují pouze whisky? A jak by chutnal nakouřený rum? Přesně takové otázky si položil Eric Koster, majitel společnosti Schotman. První šarže Peated Rumu pak na sebe nenechala dlouho čekat. Jelikož je Eric Koster vůbec prvním, kdo vytvořil rum nakouřený rašelinou, nechal si svůj nápad patentovat.

Detail:

Prvnímu rašelinovému rumu na světě vdechla život nizozemská společnost Schotman, jež na trhu s lihovinami patří mezi ty mladší. Eric Koster nejprve zkusil nakouřit jen menší množství, aby zjistil, jak bude rum reagovat a zda lze v rumu vůbec aroma kouře zachytit. Rum následně putoval dozrát do malého soudku. Když nastal čas ochutnat výsledek, byl Eric Koster více než mile překvapen. A připraven vytvořit první ostrou verzi. V současnosti první batch následují již další se stejně překvapivými chutěmi. 

Chuťový profil:

Schotman Peated Rum Batch 2 Pedro Ximenez Finish je hezky vyvážený. Směs rumů o stáří 2–9 let vzniká kombinací kotlíkové a kontinuální destilace. Po zrání v sudech po bourbonu ještě dva roky odpočívá v sudech po Pedro Ximenez. Vůně je příjemná, s ovocně citrusovými tóny a aroma karamelu a cukrové třtiny. V chuti se projeví rozinky, které připomenou zrání v sudu po víně, karamel a jemná zemitá rašelina. Rum není doslazovaný ani dobarvovaný.

Dovozce / výrobce:

Majitelem značky Schotman je Eric Koster, který také stojí za nápadem vytvořit nakouřený rum. Na jeho vzniku spolupracuje s odborníky z řad master distillerů, kteří každé variantě pomůžou vdechnout jedinečný ráz. Do budoucna by rád ke spolupráci přizval kromě nizozemských i zahraniční palírníky. Peated Rum se destiluje v palírně Distilleerderij de Bronckhorst.

www.schotman.online

Značka Peated Rum
Výrobce Schotman
Země původu Holandsko
Obsah alkoholu 56 %
Obsah 0,5 l
Cukernatost 0 g

Kde koupit?

Praha

www.winehouse.cz www.alkohol.cz