Ron Cristóbal Niña 8–12 years

Ron Cristóbal Niña 8–12 years

Ron Cristóbal Niña 8–12 years

Značka Ron Cristóbal přináší řadu prémiových rumů určených pravým dobrodruhům. Tropicky vyzrálý destilát, jenž nese jméno i portrét slavného objevitele Kryštofa Kolumba, vzniká v Dominikánské republice a nabízí tu nejunikátnější podobu rumu, jakou tato oblast dokáže nabídnout. Každý doušek tak přináší nové dobrodružství!

To chci ochutnat

Detail:

Cristóbal Colón, jehož známe spíše pod jménem Kryštof Kolumbus, byl objevitel, mořeplavec a kolonizátor, který se celkem čtyřikrát vydal napříč Atlantským oceánem.

V roce 1492 přistál na ostrově, který se měl stát jeho nejdůležitějším objevem. Místní obyvatelé ho nazývali Haiti, Kolumbus se mu však rozhodl říkat La Isla Española, z čehož se posléze stala Hispaniola. Na tomto ostrově dnes najdete Dominikánskou republiku a Haiti. Kolumbus měl pro Hispaniolu jen slova chvály – ostrov byl podle něj krásný a zároveň úrodný.

První loď, na které se Kolumbus plavil přes Atlantský oceán, nesla název Pinta. Byla to jedna z nejrychlejších lodí. Člen posádky této lodi Rodrigo de Triana byl údajně první, kdo v říjnu 1492 zahlédl Nový svět. Kromě lodi Pinta plul Kolumbus během svých cest ještě na dalších dvou lodích Niña a Santa Maria. Právě jeho lodě daly jméno jednotlivým rumům prémiové řady Ron Cristóbal.

V portfoliu značky Ron Cristóbal najdete rumy, které se perfektně hodí do koktejlů, ale vedle nich také prémiové rumy pojmenované po Kolumbových lodích. Tato řada je poctou všem historickým aspektům pití rumu, přičemž každý doušek přináší nové dobrodružství. Fermentace a destilace i zrání probíhá v Dominikánské republice.

Ron Cristóbal Niña je prémiový blend rumů o stáří 8-12 let, jež zrály v sudech po bourbonu. 

Chuťový profil:

Neuvěřitelně komplexní a vyvážený, tropicky vyzrálý rum. V aroma lze rozeznat nezralé jahody a květinové tóny završené nádechem dubu a crème brûlée. Na patře se pak rozezní vanilka, mátová čokoláda a marshmallows.

Výrobce / dovozce:

Za rumy Ron Cristóbal stojí společnost Alcoholes Finos Dominicanos, která pěstuje dominikánskou cukrovou třtinu a vyrábí čistě dominikánský rum. Alcoholes Finos Dominicanos je největším producentem alkoholu v Dominikánské republice, a pro mnoho místních obyvatel tak hraje významnou roli coby zaměstnavatel a odběratel.

www.roncristobal.com

Recenze:

www.rumrezence.cz

Značka Ron Cristóbal
Výrobce 1423.dk
Země původu Dominikánská republika
Obsah alkoholu 40 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 35 g

Kde koupit?

Praha

www.alkohol.cz www.winehouse.cz www.dramroom.cz

Ústecký kraj

www.mydrinks.cz www.napojecerveny.cz

Jihočeský kraj

www.mujrumshop.cz

Plzeňský kraj

www.eshop.flveknapoje.cz

Jihomoravský kraj

www.maneo.cz

Zlínský kraj

www.gastroklub.cz

Moravskoslezský kraj

www.stramis.cz www.spiritsoriginal.cz www.fiftydrinks.cz

Liberecký kraj

www.expres-napoje.cz