Schotman Peated Rum Batch 1 Moscatel Finish

Schotman Peated Rum Batch 1 Moscatel Finish

Schotman Peated Rum Batch 1 Moscatel Finish

Proč se rašelinou nakuřují pouze whisky? A jak by chutnal nakouřený rum? Přesně takové otázky si položil Eric Koster, majitel společnosti Schotman. První šarže Peated Rumu pak na sebe nenechala dlouho čekat. Jelikož je Eric Koster vůbec prvním, kdo vytvořil rum nakouřený rašelinou, nechal si svůj nápad patentovat.

Detail:

Prvnímu rašelinovému rumu na světě vdechla život nizozemská společnost Schotman, jež na trhu s lihovinami patří mezi ty mladší. Eric Koster nejprve zkusil nakouřit jen menší množství, aby zjistil, jak bude rum reagovat a zda lze v rumu vůbec aroma kouře zachytit. Rum následně putoval dozrát do malého soudku. Když nastal čas ochutnat výsledek, byl Eric Koster více než mile překvapen. A připraven vytvořit první ostrou verzi.

Schotman Peated Rum First Release se skládá z pěti různých chuťových verzí, které zrají v sudech po bourbonu, koňaku, sherry Pedro Ximenez, Port a Moscatel. První vydání bylo lahvováno v létě 2021. Jedná se o limitovanou edici 230 od každého výrazu. Pro český trh se nám podařilo získat pár desítek láhví.

Chuťový profil:

Vůně varianty, jež dozrávala v sudech po sherry Moscatel, je sladká a kouřová s tóny sladkého tabáku a kůže. V chuti se projeví sušené ovoce jako švestka a hruška, dále med, tabák a kůže. V závěru převládne zemitá chuť kouše a trocha svěžího eukalyptu. 

Dovozce / výrobce:

Majitelem značky Schotman je Eric Koster, který také stojí za nápadem vytvořit nakouřený rum. Na jeho vzniku spolupracuje s odborníky z řad master distillerů, kteří každé variantě pomůžou vdechnout jedinečný ráz. Do budoucna by rád ke spolupráci přizval kromě nizozemských i zahraniční palírníky. První šarže Peated Rumu byla vydestilována v palírně Distilleerderij de Bronckhorst.

www.schotman.online

Recenze:

www.officers-lounge.cz

Značka Peated Rum
Výrobce Schotman
Země původu Holandsko
Obsah alkoholu 52 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g

Kde koupit?

Praha

www.warehouse1.cz www.alkohol.cz www.winehouse.cz

Jihomoravský kraj

www.excaliburshop.com

Zlínský Kraj

www.gastroklub.cz

Moravskoslezský kraj

www.stramis.cz