Speciální vzkaz pro Pavla

Speciální vzkaz pro Pavla

Ahoj Pavle!

Moc děkuju, že sis našel čas a načetl si QR kód, který tě přivedl na web Fenix Drinks. :) 

Nahrál jsem ti sem video se vzkazem od George Frosta, který by tě rád pozdravil a osobně ti představil svou poslední novinku The Duppy Share White.

Tady ještě malé shrnutí:

The Duppy Share White Rum je 100% jamajský bílý rum s převažující chutí manga, tymiánu a pepře pimento. Vznikl jako hold Jamajce a jejímu kulturnímu vlivu na celý svět, který je patrný zejména v Londýně. Tento bílý rum vznikl nejen coby báze do rumových koktejlů, ale i pro samotné popíjení.

Už brzy se objeví na e-shopech (cena kolem 590 Kč), ale ty máš možnost ho ochutnat už dnes! A k tomu si můžeš přečíst celý příběh o vzniku The Duppy Share White.

The Duppy Share White

The Duppy Share White vznikl ve spolupráci s britským rapperem s jamajskými kořeny Kanem. Je zrozen z jeho vzpomínek a vůní a chutí typických pro Jamajku jako mango, zelený tymián a pepř pimento. 

Rum je směsí pot still rumů z palíren Clarendon, Worthy Park a Hampden. Hlavními tóny v rumu jsou mango, tymián a pepř pimento, které byly zvoleny, aby odrážely typické jamajské chutě. Jde o bílý rum navržený k samotnému popíjení i do koktejlů na bázi rumu.

Inspirace Jamajkou je patrná také na etiketě v barvách jamajské vlajky. Dále zobrazuje scény spojené s Kanovým životem – s Jamajkou na jedné a Londýnem na druhé straně. Vizuální odkaz zobrazuje například jeho holičství v East Hamu nebo klub Rex ve Stratfordu, kde začínal se svou rapperskou kariérou. Na zadní straně etikety je ilustrace lodi Empire Windrush, která v roce 1948 přivezla do Británie první velkou skupinu migrantů z Karibiku včetně Jamajky. Tito noví obyvatelé jsou někdy označování jako „generace Windrush“ a jejich kultura se smísila s tou britskou.

The Duppy Share White Rum je bílý rum o síle 40 % ABV. Ve vůni je cítit charakteristické aroma jamajských pot still rumů, dále tóny tropického ovoce (ananas), citronové trávy a bílého pepře. Po napití zaujme bohatou chutí, která kombinuje sladkost karamelu se svěžestí čerstvě posekané cukrové třtiny spolu s mangem a pikantním pepřovým závěrem.

Pro dokonalý prožitek z rumu The Duppy Share White sestavil Kano playlist Duppy The Dancehall, který si můžeš poslechnout na Spotify.

Značka The Duppy Share
Výrobce The Duppy Share
Země původu Jamajka
Obsah alkoholu 40 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g