Gin 1689

Posláním Ginu 1689 je přinést zpět gin z dob, kdy ginové šílenství začalo, a vyprávět příběh o tom, jak si gin před 350 lety našel své místo ve světě. Představit cestu od destilátu, který měl kdysi hlavně uzdravovat, po nápoj, který je vychutnáván s přáteli a blízkými. Chce oslavovat tuto historii ginu a přenést konzumenta zpět časem.

Roku 1689, krátce po tom, co byl holandský král William III. - obvykle známý jako William Oranžský - prohlášen králem Anglie, Irska a Skotska, udělal z ginu, typicky holandského nápoje, oblíbený drink Britů. Tenkrát mohl alkohol pálit kdokoliv - stačilo veřejně vyvěsit oznámení a pár dní počkat. Brzy denní prodávané množství předčilo množství piva.

O více než tři století později se dva nizozemštví mladíci vydali na stejnou cestu, kterou podstoupil i William Oranžský - ze své domoviny do Londýna, který i po letech zůstává světovým hlavním městem ginu. Fascinováni tímto holandsko-anglickým královským dědictvím se rozhodli prozkoumat jeho historii až k původnímu receptu z roko 1689, který tuto posedlost ginem odstartoval. 

Tato touha vedla k intenzivnímu výzkumu trvajícímu více než 18 měsíců, a kulminovala objevem tajného receptu, pohřbeného hluboko v temném zákoutí oddělení vzácných knih v Britské královské knihovně. Když získali práva na využívání receptu, našli i perfektního partnera, který by jim pomohl vzkřísit delikátní příchutě původního ginu - palírnu Hermana Jansena, jednoho z nejstarších lihovarníků v Nizozemí, založenou už v roce 1777 v Schiedamu, nizozemském hlavním městě ginu a jeneveru. 

 

Recept pochází z časů, kdy posedlost ginem ve Spojeném království začínala. Tento jalovcový London Dry Gin je vyráběn za použití těch nejlepších ingrediencí, které v době vzniku receptu byly získávány po celém světě. 

Gin se silnou jalovcovou a oříškovou vůní je dobře vyvážený s ovocnými tóny (dušená kdoule a jablka), citrusovou řízností a šťavnatostí (sušená pomerančová a citronová kůra) a teplou směsí koření (muškátový oříšek, anýz a hřebíček). Silný a kulatý gin, tak hladký jak jen může být. 

Praha

Země původu

Procento alkoholu

Web výrobce

Nizozemí

42%

Brno

  • Facebook Social Icon