Cross Keys Gin

Příběh Cross Keys začíná v Rize – rušném a prosperujícím středověkém přístavním městě, řízeném katolickými biskupy. Pod touto skořápkou je ale ukrytá druhá strana příběhu, utajená pod překříženými klíči v městském znaku. Nevyřčená pravda o pohanských kořenech, starodávných přírodních kultech a záhadných tradicích bylinného léčitelství, které Riga nikdy zcela neopustila. 

Po staletí bylo umění přípravy likérů zdokonalováno, ubírajíc se po cestě, která začala slavným Herbal Bitter Riga Black Balsam – mistrovským dílem alchymistů z roku 1752. Od té doby už nikdy nepolevila honba za dokonalou chutí inspirovanou přírodou – a to ani tehdy, když se ji podařilo objevit. 

Výjimečně hladká chuť Cross Keys Ginu odemyká dveře k prchavým krásám pobaltského léta. Objevte čerstvé spojení tradiční jalovcové a rozmarýnové chuti společně s jemným vánkem lokálních příchutí – směsi heřmánku, lipových květů a dalších ovocných vzorců převzatých z původního receptu na Riga Black Balsam.

Unikátní aroma a struktura Cross Keys Ginu je založená na symetrické souhře čtyř základních ingrediencí.

Heřmánek, dobře známý pro své léčivé a zklidňující účinky, obohacuje chuť o povědomé hořké tóny a uklidňující suchý nektar.

Lipový květ se svou sladkou chutí medu a schopností zahřát je oblíbenou přísadu seveřanů do zimních čajů – cennou přísadou sloužící jako připomínka posledního léta.

Rozmarýnové vlákno aromatických olejů dodává chuti rovnováhu a spojuje celou škálu bylinných příchutí.

A nakonec, základní divoká chuť jalovce je odvěkým poznávacím znamením tradičního ginu. 

Praha

Země původu

Procento alkoholu

Web výrobce

Lotysško

41%

Brno

Plzeň

  • Facebook Social Icon